Aprašymas
Veidrodinio pasaulio legenda
Veidrodinis asmuo yra viena iš būtybių rasės, kilusios iš kinų mitologijos, legendų ir folkloro. Geriausiai žinomas pasakojimas apie jų egzistavimą yra dokumentuotas garsaus autoriaus Jorge’o Luiso Borgeso 1957 m. veikale „Įsivaizduojamų būtybių knyga“. Pasakojime pasakojama apie žmonių rasę, gyvenusią kitoje dimensijoje nuo Žemės. Šios dimensijos egzistavimą atsitiktinai atrado senovės kinų magai, kurie naudojo veidrodžius kaip portalą, kad sujungtų dvi dimensijas. Ši alternatyvi dimensija būtų vadinama veidrodžių pasauliu, o jos gyventojai – veidrodiniais žmonėmis. Pasaulis buvo vienas. Iš pradžių tokia tvarka buvo plačiai priimta. Kiekviena rasė tai matė kaip galimybę dar labiau patobulinti savo magiją ir mokslus, todėl jų tarpusavio verslas klestėjo ilgą laiką, tikėtina, kartoms. Tačiau po kurio laiko kultūros pradėjo konfliktuoti, o ramybė sutriko.
Atrodytų, tobula pergalė
Kinijos žmonių valdovas, labiausiai įgudęs Kinijos magas geltonasis imperatorius Huang Di sukūrė kalėjimą. Jo magija buvo suformuluotas puikus ritualinis burtas ir viskas, kas atėjo iš veidrodinio pasaulio, buvo sugriebta nenumaldoma sūkurio jėga ir grąžinta atgal į dimensiją, veidrodiniai žmonės buvo uždaryti kitoje veidrodžio pusėje. Tačiau Imperatorius perspėjo, kad kalėjimas, kurį jis sukūrė būtybėms, nesilaikys amžinai ir jie vieną dieną sugrįš, kad pamėgintų dar kartą įžengti į mūsų pasaulį.
Taikos ir ramybės simbolis
Pasak legendos, paskutinė matoma būtybė kitoje veidrodžio pusėje buvo žuvis. Sakoma, kad dabar tai šviesos blyksnis, kuris kartais matomas iš akies kampučio, kai pasisukame į veidrodį arba nuo jo. Šios žuvys tai vartų tarp mūsų pasaulio ir veidrodinio pasaulio sergėtojos. Huang Di perspėjo, kad tą dieną, kai nustosime jas matyti, bus diena, kai veidrodiniai žmonės vėl turės prieigą prie mūsų pasaulio, vartai atsivers ir visai žmonijai iškils pavojus.
Monetos reverse pavaizduotas veidrodinis žmogus, iš veidrodinio pasaulio besiveržiantis i mūsų pasaulį. Daugelis mano, kad veidrodiniai žmonės savo dydžiu ir forma buvo panašūs į Žemės žmones (turbūt tik svetima odos tekstūra, odos spalva, akių spalva, plaukų spalva ir kt.). O pati moneta, tai vartai. Įgiję ją, kiekvienas iš mūsų įgykime teigiamos energijos, tapkime ramybės, taikos pasaulyje sargais.
Monetos averse stilizuotas Niujė herbas. Jo apačioje esančios sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.
Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.