5 dolerių sidabrinė moneta „Doriano Grėjaus portretas”

  Prekės kodas: 15222013
  Metalas

  Sidabras Ag999

  Svoris

  62,2 g

  Kokybė

  sendintas sidabras

  Kolekcija

  Skaitymo iššūkis. "Memento mori"

  Dailininkas

  Adam Spizak

  Nominalas

  5 Doleriai, Niue

  Technologijos

  aukštas reljefas, Segmentinis auksavimas

  Pakuotė

  Reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė

  Tiražas

  500

  Skersmuo

  45 mm

  Nukaldinta

  Lietuvos monetų kalykla

  Išleidimo metai

  2024

  „Doriano Grėjaus portretas“ – tai įspūdinga pirmoji naujos kolekcinių monetųSkaitymo iššūkioserijos“ – „memento mori(liet. „atmink, kad mirsi“) temos moneta. 2024-ieji metai žymi 170-ąji Oskaro Vaildo gimtadienį, todėl ši išskirtinė kolekcinė moneta skirta pagerbti bene žymiausiam rašytojo kūriniui. NaujojiSkaitymo iššūkioserija jus pakvies į įdomių, įtraukiančių ir šiek tiek makabriškų istorijų pasaulį, kuris tikrai nepaliks abejingų.    

  IŠLEIDIMO DATA: 2024 VASARIS
  Kiekis
  - +
  Kaina
  280,00 

  Aprašymas

  Pristatome jums pirmąją monetą iš naujosios kolekcinių monetų serijos „Skaitymo iššūkis“ tema „memento mori“ (liet. „atmink, kad mirsi“) – „Doriano Grėjaus portretas“. Efektinga naujoji moneta skirta vienam žymiausių rašytojo Oskaro Vaildo literatūros kūrinių – dramatiškai ir kiek makabriškai Doriano Grėjaus istorijai.  

   

  Monetos autorius – talentingas Londono menininkas Adam Spizak. Įkvėptas savo mėgstamų mokslinės fantastikos, siaubo kūrinių ir vaizdo žaidimų, jis dažnai derina įvairius popkultūros elementus su siurrealistiniu, gotikos įkvėptu 3D menu. Autorius, kompiuterine grafika susidomėjęs dar 1996 m., šioje sferoje darbuojasi jau daugiau kaip 25 metus. Per savo karjerą jam teko bendradarbiauti su ne vienu garsiu meno, kino bei vaizdo žaidimų srities atstovu. Adam Spizak yra dirbęs su tokiais gigantais kaip „Disney“, „Grammy“, „Adobe“, „Playboy“ ir „Hasbro“. 

   

  Kuriant „Doriano Grėjaus portreto“ monetą, autorius itin daug dėmesio skyrė Doriano veido bruožams, išraiškoms ir siekė kuo geriau perteikti Oskaro Vaildo romane vaizduojamus asmenybės niuansus. Siekdamas tiksliai atspindėti istoriją, viso kūrybos proceso metu Adam rėmėsi konkrečiais pasakojimo momentais ir temomis. 

   

  Ši ypatinga 5 dolerių Niuje nominalo kolekcinė moneta pagaminta iš sendinto sidabro ir papuošta paauksuotais elementais. Pagrindinį istorijos herojų Dorianą Grėjų vaizduojančiame monetos reverse matomos sumaniai įpintos nuorodos į išskirtinius romano elementus, perteikiančius personažo išgyvenimų svorį ir užslėptus pasakojimo aspektus. Įsižiūrėję į monetą išvysite Doriano švarko atlape pavaizduotą aguonos žiedą, simbolizuojantį jo priklausomybę nuo opiumo. Ant veikėjo kaklo matomas „Anubio mazgo“ būdu surištas kaklaraištis Syra tarsi aliuzija į Doriano norą susilyginti su Dievu ir būti nemirtingu. Personažo veidas – žiaurus ir makabriškai subjaurotas, kaip ir istorijoje nupasakotas Doriano portretas, atspindėjęs tamsius jo vidinius pokyčius. Aplink herojaus portretą matomos gėlių ir kaukolių detalės, pabrėžiančios pagrindinius istorijos motyvus. Monetos viršuje – paauksuota Oskaro Vaildo kūrinio citata „To define is to limit“ (liet. „Apibrėžti – tai apriboti“).  

  Papildoma informacija

  Metalas

  Sidabras Ag999

  Svoris

  62,2 g

  Kokybė

  sendintas sidabras

  Kolekcija

  Skaitymo iššūkis. "Memento mori"

  Dailininkas

  Adam Spizak

  Nominalas

  5 Doleriai, Niue

  Technologijos

  aukštas reljefas, Segmentinis auksavimas

  Pakuotė

  Reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė

  Tiražas

  500

  Skersmuo

  45 mm

  Nukaldinta

  Lietuvos monetų kalykla

  Išleidimo metai

  2024