5 dolerių sidabrinė moneta „Izidės sparnai“

Prekės kodas: 15221599
Metalas

Sidabras Ag999

Kokybė

proof-like

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Technologijos

aukštas reljefas, UV spauda

Tiražas

500

Nominalas

5 Doleriai, Niue

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Išleidimo metai

2022

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, skaidri kapsulė

Lietuvos monetų kalykla pristato naują iškilioms istorinėms asmenybėms skirtos serijos „Moterys“ monetą. Naujausias serijos kūrinys skirtas istorijomis ir legendomis apipintai Egipto deivei Izidei.  Egipto deivė Izidė yra pavyzdys, kaip suprasti senovės moters idealą. Piramidžių tekstuose, ji yra kiekvieno Egipto faraono ir galiausiai paties Egipto dieviškoji motina.

Kiekis
- +
Kaina
250,00 

Aprašymas

Lietuvos monetų kalykla pristato naują iškilioms istorinėms asmenybėms skirtos serijos „Moterys“ monetą. Naujausias serijos kūrinys skirtas istorijomis ir legendomis apipintai Egipto deivei Izidei.  Egipto deivė Izidė yra pavyzdys, kaip suprasti senovės moters idealą.

Piramidžių tekstuose, ji yra kiekvieno Egipto faraono ir galiausiai paties Egipto dieviškoji motina.

Vaisingumo, atgimimo ir magijos deivė

Senovės Egipte Izidė buvo žinoma kaip vaisingumo, vėjo, vandens ir navigacijos deivė. Apie Izidė laikyta magijos valdove, pranokstančia dievą kūrėją Atumą. Be to, deivė buvo įtraukta į mediciną globojančių dievybių sąrašą. Izidės užtarimo prašyta sergant. Gyvenimo ir mirties sferos dažnai siejamos ir su Izidė, ir su jos seserimi Nephthys, kurios kartu vaizduojamos ant karstų ir laidotuvių tekstų. Tikėta, kad su deivėmis Neftide, Neita, Selket gina mirusiuosius, laikyta mirusiesiems skirtų apeigų pagrindine deive.

Gynėja, vyro ir žmonos santykių pavyzdys

Monetos reverse pavaizduota Izidė, kaip ir jos sesuo Nefthyda, dažnai buvo vaizduojama kaip sakalas arba moteris su sparnais. Buvo tikima, kad su sparnų atvartais jis sukuria vėją. Sakalo pavidalu ji apraudojo mirusį Ozyrį, todėl dažnai buvo vaizduojama ant sarkofagų kaip mirusiojo gynėja. Klūpantis deivės atvaizdas rodo, kad ji gedi kiekvieno mirusiojo, kaip kadaise gedėjo savo mylimo vyro Ozyrio. Izidė ir Ozyris visada buvo egiptiečiams vyro ir žmonos santykių pavyzdys. Ji buvo laikoma santuokinės ištikimybės ir moteriškumo simboliu. Egiptiečiai tikėjo, kad jei žmona apgaudinėja savo vyrą, Izidė ją tikrai nubaus.

Šis išskirtinis kūrinys gali tapti puikia dovana mylimai moteriai, simbolizuojančia, jog moterys yra ne tik mamos ar šeimos židinio saugotojos, bet ir drąsios, išskirtinės bei tvirtos valdovės. Monetos averse pavaizduotas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Kokybė

proof-like

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Technologijos

aukštas reljefas, UV spauda

Tiražas

500

Nominalas

5 Doleriai, Niue

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Išleidimo metai

2022

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, skaidri kapsulė