5 dolerių sidabrinė moneta „Bacchus“

Prekės kodas: 15221559
Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Technologijos

aukštas reljefas, sendintas auksavimas

Tiražas

500

Kolekcija

Dievai ir deivės

Nominalas

5 Doleriai, Niue

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Išleidimo metai

2022

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė

Pasinerkite į dieviškų intrigų ir žmogiškų dramų kupiną pasaulį kartu su Lietuvos monetų kalykla! Įkvėpti senovės graikų mitologijos, mūsų meistrai pristato naują seriją „Dievai ir deivės“ ir pirmąją jos kolekcinę sidabrinę monetą „Bacchus“.

Kiekis
- +
Kaina
250,00 

Aprašymas

Vieni iš labiausiai pagarsėjusių graikų panteono atstovų – ant legendinio Olimpo kalno gyvenę dievai, paprastai vadinami olimpiečiais: dangaus ir griaustinio dievas Dzeusas, santuokos deivė Hera, jūrų dievas Poseidonas, išminties deivė Atėnė, ugnies dievas Hefaistas, meilės ir grožio deivė Afroditė, šviesos dievas Apolonas, medžioklės deivė Artemidė, vyno ir ekstazės dievas Bakchas, žemdirbystės deivė Demetra, karo dievas Arėjas, šeimos židinio deivė Hestija, požeminio pasaulio dievas Hadas bei keliautojų dievas Hermis, tarpininkavęs tarp žmonių ir dievų. 

 

Už tai, jog iki mūsų dienų išliko kultūros ir malonumo sąsajos, galima dėkoti Bakchui. Senuosiuose mituose šis dievas – vienas mėgstamiausių, mat skleidė paprastiems žmonėms artimas idėjas: globojo teatrą, mylėjo taiką, sergėjo civilizaciją ir įstatymus. Bakcho simboliai – medžiai, vynuogienojai, naminiai gyvuliai – dažnai figūravo švenčių metu, o tai labai greit suformavo savotišką kultą, kurį iki šiol siejame su laisva dvasia, vynu ir patiriama ekstaze.

 

Kolekcinės sendinto sidabro monetos „Bacchus“ reversas kupinas šiam dievui priskiriamų motyvų: ir besiraizgantys vynuogienojai, ir prisirpę vynuogių kekės, simbolizuojančios derlių bei vaisingumą, ir šventiška gėrimo taurė, primenanti apie svaiginančią ekstazę, ir šelmiška dievo šypsena, kuri puošė jo veidą leidžiant laiką tarp paprastų žmonių. Grynu auksu padengtas kūrinys užburia ne tik detalėmis, bet ir pritaikytais technologiniais sprendimais: aukštas monetos reljefas dekoruotas naudojant naują paviršiaus apdirbimo technologiją – sendintą auksavimą. Averse pavaizduotas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas. 

 

Ši moneta, įprasminanti dievo galią ir didybę, tikrai ras vietą jūsų numizmatikos kolekcijoje. „Bacchus“ parduodamas lakuotoje medinėje dėžutėje kartu su autentiškumą įrodančiu sertifikatu.

 

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Technologijos

aukštas reljefas, sendintas auksavimas

Tiražas

500

Kolekcija

Dievai ir deivės

Nominalas

5 Doleriai, Niue

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Išleidimo metai

2022

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė