1 dolerio sidabrinė moneta su 3D holograma „Dievo karvutė“

Prekės kodas: 15221402
Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

30,6 g

Skersmuo

40 mm

Kokybė

proof-like

Išleidimo metai

2022

Nominalas

1 Doleris, Niue

Tiražas

150

Technologijos

3D holograma

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, skaidri kapsulė

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Lietuvos monetų kalykla pristato naują kolekcinę monetą-laimės amuletą „Dievo karvutė“. Tai kolekcinė moneta su 3D halograma. Pašnibždėkite jai savo norą, halogramą apšvieskite žibintuvėliu ir moneta atgys. Jums sparneliais suplasnos svajones pildanti skrajojanti boružėle.

 
Kiekis
- +
Kaina
139,00 

Aprašymas

Septintaškė boružė Europoje Lietuvoje ir Lenkijoje neretai vadinama Dievo karvute (lenk. boża krówka), o štai Vokietijoje sutinkami tokie pavadinimai kaip Marienkäfer arba Muttergotteskäfer (Marijos vabalas, Dievo Motinos vabalas). Angliškas „ladybird“, „ladybug“ reiškia Mergelės [Marijos] paukštį / vabalą. Europos tautų folklore Dievo karvutė vertinta kaip „gerasis sutvėrimas“, todėl simbolizavo sėkmę, laimę. Manyta, kad ant žmogaus, ypač ant jaunavedžių poros, nusileidusi boružė – labai geras ženklas. Tokį požiūrį į Dievo karvutes galėjo sąlygoti ne tik tai, kad boružės naikina parazitus, bet ir septyni jos taškai. Juk skaičius „7“ dar senovėje laikytas magišku ir paslaptingu, nešančių sėkmę. Krikščionybėje jis sietas su septyniais Dievo Motinos džiaugsmais, ir su septyniomis dorybėmis: išmintimi, teisingumu, saiku, drąsa, tikėjimu, viltimi, dosnumu. O kodėl „karvutė“? Sakoma, kad boružių taškai galėję priminti žalmargių „plėmus“. Liaudies kalboje karvutėmis vadintos ne tik boružės, bet ir kai kurie kiti vabzdžiai, net kai kurios žuvys. Gana įdomus atvejis, kai vieno gyvūno pavadinimas iš dalies pereina kitam.

 

 Viso pasaulio sėkmė Jūsų rankose

Nors skirtingose šalyse gyvenantys žmonės skiriasi kultūra, mąstymu, gyvenimo būdu ir pasaulio suvokimu, tačiau laimė juk viena – visi turime ženklus ir simbolius, kuriais tikime ir laikome laimingais. Lietuvos monetų kalykla kurdama šią įspūdingą, sėkmės linkinčią monetą, analizavo daugybę pasaulio regionų. Todėl monetos reverso pusėje pamatysite daugybę skirtingų laimės simbolių iš skirtingų pasaulio kraštų. O gal kai kuriuos iš jų puikiai atpažįstate ir tikite?

 

Reversas. Sidabrinė moneta pagaminta pritaikant moderniausias kalybos technologijas, panaudota UV spauda, 3D holograma. Moneta parduodama specialioje pakuotėje kartu su žibintuvėliu. Tai puiki dovanos idėja žmogui, kuriam norite palinkėti sėkmės, kuris kaip tik šiuo metu ieško savo svajonių išsipildymo, o gal įžengė į tokį gyvenimo etapą, kuriame jam tikrai prireiks jį saugančios fortūnos. Apšvieskite halogramą ir Jūsų laimė išskleis sparnus.

 

Monetos averse – stilizuotas Niujė herbas. Jo apačioje esančios sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

 

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

30,6 g

Skersmuo

40 mm

Kokybė

proof-like

Išleidimo metai

2022

Nominalas

1 Doleris, Niue

Tiražas

150

Technologijos

3D holograma

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, skaidri kapsulė

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla