Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2023-11-21

  Vertingiausios pasaulyje kolekcinės monetos

  Monetų kolekcionavimas – viena populiariausių kolekcionavimo šakų. Vieniems šis užsiėmimas tik hobis, kitiems – investicija ir būdas užsidirbti pinigų. Monetos dažnai turi ilgą, turtingą istoriją, atspindi tam tikrą laikmetį ar svarbius istorinius įvykius. Vieni kolekcininkai domisi jų pasakojama istorija ir siekia ją išsaugoti, kiti didesnį dėmesį skiria monetų vertei. Taigi, kokios monetos yra laikomos visų laikų vertingiausiomis?

  Saint-Gaudenso „Dvigubas Erelis“

  Dėl savo istorijos ir retumo Saint-Gaudenso „Dvigubas Erelis“ (angl. „Double Eagle“) yra itin brangi kolekcinė moneta. Ši auksinė moneta, sukurta Augusto Saint-Gaudenso (angl. Augustus Saint-Gaudens), buvo kaldinama 1907-1933 metais ir yra laikoma viena įspudingiausių kada nors pagamintų monetų. Iš viso tokių buvo nukaldinta 445 500, tačiau šiandien žinoma tik apie tuziną. Dėl savo retumo ir istorijos Saint-Gaudenso „Dvigubas Erelis“ yra itin brangi kolekcinė moneta. Priklausomai nuo pagaminimo metų ir būklės monetos vertė gali svyruoti. 2002 metais vienas „Dvigubo Erelio“ egzempliorius buvo parduotas aukcione už daugiau nei 7 milijonus JAV dolerių, o 2021 metais – už beveik 19 milijonų JAV dolerių.  

  „Dvigubas Erelis“
  (angl. „Double Eagle“)

   

  Sidabrinė vieno dolerio moneta „Palaidi Plaukai“

  Sidabrinis doleris „Palaidi Plaukai” (angl. „Flowing Hair“) – dar viena labai vertinga kolekcinė moneta, kuri buvo nukaldinta 1794 metais. Ji ypatinga tuo, kad yra pirmoji JAV monetų kalykloje nukaldinta sidabrinio dolerio moneta. Iš viso šių monetų buvo išleista tik 1758. Sidabrinis doleris „Palaidi Plaukai“ vertingas ir todėl, kad tai itin reta moneta – pasaulyje iš viso žinoma apie 140 jos egzempliorių. Vieną jų 2013 metais nusipirko verslininkas Briusas Morelanas, sumokėjęs už monetą 10 milijonų dolerių. Po kelerių metų šį išskirtinį sidabrinį dolerį jis pardavė už 12 milijonų JAV dolerių.

  „Palaidi Plaukai”
  (angl. „Flowing Hair“)

   

  Efraimo Brašerio „Brašerio Dublonas“

  „Brašerio Dublonas“ (angl. „Brasher Doubloon“) – tai reta, ankstyvoji amerikietiška auksinė moneta. 1787 metais ją nukaldino Niujorko auksakalys irsidabro kalvis Efraimas Brašeris, kurio inicialai „EB“ iškalti monetoje ant erelio krūtinės. Yra žinomi tik keli šios monetos egzemplioriai ir visi jie yra unikalaus dizaino. „Brašerio Dublonas“ yra pirmoji auksinė moneta, nukaldinta Jungtinėse Valstijose, o taip pat – vertingiausia ir rečiausia XVIII amžiaus auksinė moneta. Vienas šios monetos egzempliorių 2011 metais aukcione buvo nupirktas už daugiau nei 7 milijonus JAV dolerių.

  „Brašerio Dublonas“
  (angl. „
  Brasher Doubloon“)

   

  Florinas „Edvardas III“

  Florinas „Edvardas III“ (angl. „Edward III“) dėl savo retumo ir unikalios istorijos yra brangi labai paklausi moneta kolekcininkų tarpe. Ši moneta buvo nukaldinta Anglijos karaliaus Edvardo III valdymo laikotarpiu ir buvo kaldinama tik trumpą laiką, kol jos gamyba buvo nutraukta. Moneta pasižymi unikaliu dizainu, kurio nėra jokioje kitoje Anglijos valiutoje. Jos egzempliorių išliko labai nedaug, tad dėl savo retumo ir išskirtinumo ji labai geidžiama kolekcininkų visame pasaulyje. Geros būklės florinas „Edvardas III“ gali kainuoti netoli 7 milijonų JAV dolerių. 

  „Edvardas III“
  (angl. „Edward III“)

   

  Omejadų „Auksinis Dinaras“

  Omejadų „Auksinis Dinaras“ (angl. „Gold Dinar“) yra vertinga kolekcinė moneta, turinti ilgą ir turtingą istoriją. Unikali, sudėtingais raštais puošta moneta buvo kaldinama trumpai, Omejadų dinastijos laikais ir yra labai reta. Dėl įdomios savo istorijos ir retumo ši moneta labai vertinga ir ieškoma kolekcininkų. Jos vertė gali siekti net 6 milijonus JAV dolerių.  

  „Auksinis Dinaras“
  (angl. „Gold Dinar“)

   

  Kanados „Auksinis Klevo Lapas“

  Kanados „Auksinis Klevo Lapas“ (angl. „Gold Maple Leaf“) yra labai paklausi kolekcininkų moneta dėl sudėtingo savo dizaino ir 0,9999 prabos aukso. Pirmą kartą ši moneta nukaldinta 1979 m. ir nuo to laiko ją kasmet gamina Kanados karališkoji monetų kalykla. Kiekvienoje monetoje yra viena trojos uncija aukso. Ši moneta, kurios nominalioji vertė yra 50 CAD, laikoma viena ypatingiausių monetų pasaulyje, o jos populiarumas pastaraisiais metais tik auga. Priklausomai nuo būklės, šios monetos vertė gali siekti daugiau nei 5 milijonus JAV dolerių. 

  „Auksinis Klevo Lapas“
  (angl. „
  Gold Maple Leaf“)

   

  Monetų kolekcionavimas jau skaičiuoja šimtmečius ir tampa ne tik įdomiu pomėgiu, bet populiarėja ir kaip investicija. Kviečiame pasižvalgyti po Lietuvos monetų kalyklos kolekcinių ir investicinių monetų asortimentą ir išsirinkti monetas savo unikalios kolekcijos pradžiai.