5 dolerių sidabrinė moneta „Venera de Milo”

  Prekės kodas: 15221716
  Metalas

  Sidabras Ag999

  Svoris

  62,2 g

  Skersmuo

  50 mm

  Kokybė

  sendintas sidabras

  Technologijos

  aukštas reljefas

  Tiražas

  500

  Išleidimo metai

  2023

  Nukaldinta

  Lietuvos monetų kalykla

  Dailininkas

  Egidijus Rapolis

  Nominalas

  5 Dollars, Niue

  Skulptūra yra viena iš seniausių meno formų ir ji žmonijai padovanojo daug įspūdingų kūrinių. Naujausioje Lietuvos monetų kalyklos monetoje pavaizduota Venera Milo – viena populiariausių statulų, kuri taip pat siejama su daugybe istorijų ir paslapčių. Tai antroji skulptūrų serijos moneta.
  Kiekis
  - +
  Kaina
  250,00

  Aprašymas

  Nežinomo autoriaus šedevras Milo Venera žinoma visame pasaulyje. Yra daug istorijų apie tai, kaip ji buvo atrasta. Viena iš šių istorijų byloja, kad ji galėjo gimti prieš Kristų. Statula buvo rasta Milošo saloje Egėjo jūroje. Šiandien manoma, kad ši statula yra Aleksandro iš Antiochijos darbas. Apie šią unikalią statulą sklando daugybė legendų, o jos gimimas pavaizduotas naujausioje Lietuvos monetų kalyklos monetoje.
  Viena istorija pasakoja, kad šis ypatingas meno kūrinys galėjo likti neatrastas ilgą laiką, jei paprastas kareivis nebūtų aplankęs Milošo salos, kurioje vietinis ūkininkas rado Milo Venerą. Ūkininkas statulą rado atsitiktinai ir laikė ožkų garde šalia savo namo. Statula netrukus nukeliavo į Luvrą, kur buvo pristatyta pasauliui.

   

  Paslaptingoji Venera. Naujausias Lietuvos monetų kalyklos kūrinys vaizduoja Veneros gimimą – momentą, kai menininkas sukūrė tikrą šedevrą, vėliau užkariavusį pasaulį. Šiandien manoma, kad Venera De Milo gali vaizduoti Afroditę, graikų meilės deivę. Statula yra moteriško grožio, elegancijos, nuogumo ir begalinio subtilumo atspindys. Nors Milo Venera yra plačiai žinoma visame pasaulyje, ją supa daugybė paslapčių ir legendų. Pavyzdžiui, nežinoma, kodėl statula be rankų. Tam keliama daugybė versijų, tačiau tiesą tikriausiai žino viena Venera. Šiam šedevrui skirta moneta pasižymi dideliu reljefu ir vaizduoja stebuklingą statulos gimimą. Aukštas reljefas atspindi raižyto marmuro tekstūrą. Monetos averse nurodytas 5 dolerių nominalas.

   

  Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

  Papildoma informacija

  Metalas

  Sidabras Ag999

  Svoris

  62,2 g

  Skersmuo

  50 mm

  Kokybė

  sendintas sidabras

  Technologijos

  aukštas reljefas

  Tiražas

  500

  Išleidimo metai

  2023

  Nukaldinta

  Lietuvos monetų kalykla

  Dailininkas

  Egidijus Rapolis

  Nominalas

  5 Dollars, Niue