Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2022-06-16

  Susipažinkite su vienos garsiausių Anglijos valdovių, Elžbietos I, istorija

  Lietuvos monetų kalykla, norėdama pagerbti iškiliausias, visuotiniais įkvėpimais tapusias žinomas damas, sukūrė monetų seriją „Moterys“. Pristatome pirmąjį šios serijos kūrinį – vienai garsiausių Anglijos valdovių – Elžbietai I skirtą išskirtinio grožio monetą. Ji pradžiugins ne tik kolekcionierius, bet ir žmones, mėgstančius gauti kokybiškas ir prasmingas dovanas, už kurių slypi įdomios bei įtraukiančios istorijos.

  Skaisčioji karalienė

  Karaliene Mergele dar kartais vadinama Anglijos ir Airijos karalienė valdė nuo 1558 m. iki pat savo mirties 1603 m. Nors buvo sulaukusi daugybės vedybinių pasiūlymų, Elžbieta I taip ir liko netekėjusi – dėl šios priežasties ji ir gavo skaistuolės vardą. Ryžtingai valdžiusi, tačiau vieniša Elžbieta I kai kam galėjo pasirodyti kaip lengvas grobis, todėl ji nuolat sulaukdavo būrio piršlių su įvairiausiais pasiūlymais. Vis dėlto, karalienė nė vieno jų nepriėmė ir taip sugebėjo išlaikyti savo populiarumą visuomenėje, o kartu ir išvengė abejotinų sąjungų, galėjusių susilpninti šalį.

  Elžbieta I priklausė Tiudorams ir buvo paskutinė šios dinastijos valdovė, Anglijos istorijai ir šalies visuomenei atnešusi didžiulių permainų. Būtent valdant Elžbietai I šalyje sumažėjo didikų įtaka ir pagerėjo paprastų žmonių, pirklių gyvenimo kokybė, ėmė vystytis socialinė valstybės rūpyba, pradėta rūpintis vargšais.

  Meniška ir karšta siela

  Istorijos tyrinėtojai neslepia, kad Elžbieta I buvo išskirtinė valdovė. Galbūt jos meniška siela turėjo įtakos jos stipriai išreikštam empatijos jausmui bei teisybės siekiui?.. Didi moteris buvo rašytoja ir poetė – tai galimai prisidėjo prie jos valdymo metais Anglijoje ypatingai suklestėjusios literatūros ir meno. Didžiulis dėmesys buvo skiriamas asmenybėms, kurios greitai sulaukė didžiulės sėkmės ir pripažinimo – Viljamui Šekspyrui, Benui Džonsonui bei kitiems menininkams ir dramaturgams. Taip pat Karalienės Mergelės valdymo laikotarpiu šalyje ėmė plačiai sklisti filosofinės idėjos.

  Visgi, galbūt dėl savo meniškos prigimties, o gal dėl moteriško noro rūpintis visais, kurie šalyje kenčia, Elžbieta I kartais pristatoma kaip karštakošė valdovė, pasiduodanti emocijoms net ir priimant svarbius sprendimus. Todėl didžiulį vaidmenį jos aplinkoje atliko jos patarėjai – Elžbieta jų mielai klausė, su jais diskutavo ir kartu spręsdavo svarbiausius šalies valdymo klausimus. Vienas iš jų buvo puikiai žinomas alchemikas Johnas Dee – tyrinėtojas, esą mokėjęs angelų kalbą. Jis tam tikru laikotarpiu netgi buvo Elžbietos I asmeniniu astrologu.

  Išskirtiniai dizaino sprendimai

  Norėdami atskleisti taurią, šviesią ir drąsią šios valdovės asmenybę, sukūrėme įspūdingo grožio kolekcinę monetą su jos atvaizdu. Reverse valdovės portretą puošia natūralus baltasis deimantas, žymintis moteriškos prigimties skaidrumą, tyrumą bei kartu aštrų protą. Moneta nukaldinta taikant aukšto reljefo ir UV spaudos technologijas. Šis išskirtinis kūrinys gali tapti puikia dovana mylimai moteriai, simbolizuojančia, jog moterys yra ne tik mamos ar šeimos židinio saugotojos, bet ir drąsios, išskirtinės ir tvirtos valdovės. Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

  Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą Elžbieta I ČIA.