Aprašymas
Medžioklė prasidėjo Vakarų Europoje, kai prancūzų rašytojas ir galvosūkių dizaineris Paul’as Régis Hauser’is, pasirašinėjęs pseudonimu Max Valentin, kažkur paslėpė auksinę pelėdos – su intelektu ir išmintimi siejamo simbolio – skulptūrėlę bei parašė knygą pavadinimu „Sur la trace de la Chouette d’Or“ (liet. „Auksinės pelėdos pėdsakais“). Joje P. R. Hauser’is paliko 11 galvosūkių ir mįslių, kurias reikia išspręsti tam tikra seka, kad pavyktų rasti lobį. Simboliška, kad norint jį pasiekti reikia pasitelkti būtent tas savybes, kuriomis pasižymi pelėdos.
P. R. Hauser’io knygoje kiekviena mįslė pažymėta tam tikru numeriu ir spalva, o šie elementai yra susiję su regimos šviesos spektro bangų ilgiais ir spalvų teorija. Be to, svarbi galvosūkių dalis – papildomų užuominų kupini paveikslai, nutapyti dailininko Michel’io Becker’io, kuris yra ir legendinės auksinės pelėdos skulptūrėlės autorius.
Lietuvos monetų kalyklos dailininko Viliaus Krasnicko sukurta kolekcinė sidabrinė moneta „Auksinė pelėda“ vaizduoja pirmosios mįslės „Enigma B“ užuominą. Atsakymą radusieji įmins likusių užduočių sprendimo eiliškumą. Deja, galvosūkių entuziastus pavergusi „medžioklė“ vis dar nedavė vaisių – per 30 metų dar niekas nesugebėjo teisinga eilės tvarka išspręsti mįslių, slepiančių auksinės pelėdos skulptūrėlės vietą.
Aukšto reljefo kolekcinės monetos reversas iš dalies paauksuotas – tai, žinoma, auksinė pelėda, kuri tarytum sukėlusi uraganą už savęs skrieja link jūsų, savo galingu sparno mostu švysteldama vaivorykštę. Puošniame rėmelyje, supančiame pelėdą, išgraviruoti paslaptingi skaičiai – tiesa, kai kurios vietos yra tuščios, kad pažadintų jūsų smalsumą. Monetos averso viduryje pavaizduotas stilizuotas Niujė herbas, jo apačioje sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.