Visos naujienos
2024-02-29

Pristatome pirmuosius lietuviškus investicinius aukso luitus

  • Naujienos

Lietuvos monetų kalykla pristato ypatingą naujieną – pirmuosius lietuviškus investicinius aukso luitus. Nors susidomėjimas investavimu į aukso gaminius šalyje sparčiai auga, kol kas tai nėra toks dažnas pasirinkimas, kaip Austrijoje ar Vokietijoje. Lietuva savo aukso luitų iki šiol negamino, todėl tai reikšmingas žingsnis į priekį. Kuo išsiskiria šis naujas investicinis produktas ir kokių naudų gali tikėtis investuotojai?

Autentiškumas ir kokybė

Aukščiausiems kokybės ir autentiškumo standartams užtikrinti, Lietuvos monetų kalykla investiciniams luitams naudoja tik iš LBMA (London Bullion Market Association) sertifikuotų įmonių gaunamą auksą. Kiekvienas luitas yra autentiškas, sertifikuotas ir parduodamas specialioje apsauginėje pakuotėje. Vienoje pusėje luitai yra paženklinti kalyklos logotipu, o kitoje – prekių ženklui būdingu raštu. Šių produktų kokybę ir saugumą užtikrina Lietuvos monetų kalyklos, kaip Lietuvos Banko kontroliuojamos valstybinės įmonės statusas.

Lietuvos monetų kalyklos logotipas Prekių ženklui būdingas raštas

 

Unikalios papildomos vertės

Pirkėjams įsigyjantiems aukso luitus bus pasiūlytos ir dvi papildomos naudos: sudarytos sąlygos parduoti luitus kalyklai už vyraujančią aukso žaliavos rinkos kainą ir galimybė neatlygintinai saugoti luitus Lietuvos monetų kalyklos saugykloje. Sudarę saugojimo sutartį pirkėjai galės savo nuožiūra pildyti, valdyti ar bet kuriuo metu atsiimti savo turtą. 

Kadangi daugelis prekybininkų tokio tipo sandėrių nevykdo, išskirtinės sąlygos luitų supirkimui leis juos įsigijusiems asmenims gauti geriausią galimą finansinę naudą. Dažnu atveju pardavėjai yra nukreipiami į lombardus, kurie auksą superka gerokai pigiau, pasiūlydami vos 70-90% vyraujančios rinkos kainos. Tiesa, superkami bus tik originaliose ir nepažeistose pakuotėse esantys investiciniai luitai. 

 

Auksas kaip investicija

Esant ekonomikos nuosmukiui ir pingant įvairiam kitam turtui (akcijoms, nekilnojamajam turtui), auksas įprastai išlaiko savo vertę ir dėl padidėjusios paklausos brangsta. Todėl statistiškai tai yra viena patikimiausių ilgalaikio investavimo priemonių. Kadangi šio brangiojo metalo kiekis pasaulyje yra ribotas, ilgajame laikotarpyje aukso vertė turi tendenciją augti. Remiantis statistiniais duomenimis, penkių metų laikotarpyje aukso trojos uncijos kaina paaugo net 56,67% – 2019-ųjų metų kovą uncija kainavo 1192,71 Eur, tuo tarpu 2024-ųjų metų pradžioje kaina laikosi apie 1879,88 Eur.

Aukso vertės pokytis, 5 metų laikotarpis

 

Auksas taip pat yra laikomas puikia grynųjų pinigų alternatyva nestabilios geopolitinės situacijos metu, nes yra likvidus turtas, kurį lengva pasiimti su savimi esant reikalui. Investiciniai luitai Lietuvoje populiarėja, tačiau kol kas nėra toks populiarus pasirinkimas kaip Vokietijoje ar Austrijoje.  Pirmieji lietuviški investiciniai aukso luitai – istorinis žingsnis, įtvirtinantis šalies poziciją pasaulinėje tauriųjų metalų rinkoje. 

Aukso gaminiai gali tapti ne tik puikia investicija, bet ir prasminga, ilgalaikę vertę išlaikančia dovana. Susipažinkite su investiciniais aukso produktais esančiais Lietuvos monetų kalyklos asortimente.

   

AUKSO LUITAS 1 G AUKSO LUITAS 2 G AUKSO LUITAS 5 G AUKSO LUITAS 10 G

 

 

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos