Nuo piešinio popieriaus lape iki sidabrinės monetos: „Laukinis peizažas“
- Mūsų projektai
- Naujienos
Pristatome pirmąjį serijos „Laukinis“ kūrinį – sidabrinę kolekcinę monetą „Laukinis peizažas“. Joje susijungia laukinių gyvūnų grožis, mus supančios gamtos ir mistikos pasaulio simboliai bei smulkūs dekoro elementai. Monetos autorius – unikaliu talentu pasižymintis Louis’as Gibiard’as – 19-metis prancūzas, kuris šedevrus kuria pasitelkęs tušinuką ir popieriaus lapą.
Karjera, kuri prasidėjo nuo vaikystės hobio
Pradėjęs bendradarbiavimą su Lietuvos monetų kalykla, L. Gibiard’as pirmą kartą kūrė dizainą monetai. Paklaustas apie savo unikalų talentą, Louis’as prisimena vaikystę. „Piešti pradėjau labai anksti, bet sakyčiau, kad rimtesniu hobiu tai tapo, kai man buvo maždaug septyneri“, – pasakoja jis. Po dvylikos metų jaunuolis džiaugiasi galėdamas šią aistrą vadinti visaverte karjera. „Dirbu kaip iliustratorius ir tapytojas, nors esu savamokslis – daugumos įgūdžių išmokau eksperimentuodamas su įvairiomis priemonėmis“, – sako Louis’as. „Mėgstu naršyti socialiniame tinkle „Pinterest“, ten randu įvairių paveikslėlių, atitinkančių energiją ir vizualiką, kurią noriu išgauti – mus supa tokia turtinga aplinka, leidžianti kiekvieną kartą sukurti ką nors visiškai unikalaus, tad negaliu atsigėrėti!“, – juokiasi jis.
Preciziškos gamtos detalės
Lietuvos monetų kalyklos meistrai talentingo prancūzo kūrybą perkėlė į įspūdingo grožio sidabro monetą, kurioje susiduria tikrovė ir mistiniai elementai. „Internete pamačiau meno šedevrą, tiksliau – Milano Duomo katedros duris“, – pasakoja L. Gibiard’as. „Man atrodė, kad vaizdas toks nepakartojamas, jog turėjau ką nors iš to padaryti – nemėgstu aklai kopijuoti paveikslėlių, todėl ėmiau ir pakeičiau kiekvieną durų plokštę, kad sukurčiau šį tą unikalaus“, – aiškina autorius. Dizainas, primenantis senuosius Škotijos klanų herbus, kupinas įvairių detalių: čia rasime ir ąžuolo lapus (jėgos, tvirtybės, nepriklausomybės simbolis), ir lelijas (karaliaus ar valdovo simbolis), ir heraldinę rožę, kuri populiari visame Senajame žemyne ir dažnai siejama su Tiudorų dinastija Anglijoje. „Kurdamas kiekvieną šedevrų įkvėptą dizainą paprastai idėjų semiuosi iš neoklasicizmo, Viktorijos laikų ar senovės graikų meno – viskas, kas turi daug sudėtingų detalių ar daug ornamentų, mane žavi“, – priduria Louis’as.
Paveiksle žiūrovą pasitinka laukiniai kraštovaizdžiai ir simboliniai jų atstovai. Reverso centre abipus gaublio vienas kitam į akis žvelgia du Škotijos simboliai: nacionaliniu gyvūnu laikomas vienaragis bei dažnai bekraščiuose Škotijos viržynuose sutinkamas taurusis elnias. Viršuje matomas žvėrių karalius liūtas, o apačioje – plačiai sparnus išskleidęs ir žvilgsniu kraują stingdantis erelis. Taip pat kairiajame krašte ant tauriojo elnio ragų galima pamatyti besiraizgančią gyvatę. Gyvūnų vaizdinį supa dekoratyvios juostelės, daugeliui atpažįstamos iš didikų rūmų visoje Europoje. Dėmesys detalėms ir tikslumas yra tai, kas išskiria šią užburiančio grožio sidabrinę kolekcinę monetą iš kitų.
Svarbi monetos prasmė
Monetoje pavaizduotų skirtingų gyvūnų būrys perteikia laukinės gamtos didybę, jėgą ir paslaptį. Ši moneta taip pat primena, jog Žemė yra ne tik mūsų, bet ir floros bei faunos namai, tad turime gyventi darnoje ir gerbti vieni kitus. Juk visi kartu dalijamės vienos planetos prieglobsčiu!
Paklaustas apie emocijas, kurios užplūdo pamačius, kaip pieštas dizainas atgijo tikroje monetoje, autorius neslepia šypsenos. „Tai, kad fizinis objektas sukurtas pagal tai, ką iš pradžių nupiešei popieriuje, kaskart sukelia euforiją“, – džiaugiasi Louis’as. „Be to, tai labai įdomi ir dinamiška patirtis, nes reikia rasti tinkamą kompoziciją, kuri tilptų į apskritimą“, – priduria jis.
Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas. Kūrinys pagamintas iš sendinto sidabro, kaldinant taikyta aukšto reljefo technologija. Ši moneta, skirta gamtos galiai ir grožiui įprasminti, tikrai ras vietą jūsų numizmatikos gaminių kolekcijoje.
Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą „Laukinis peizažas“ ČIA.