Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2022-03-18

  Naujajame Lietuvos monetų kalyklos kūrinyje – legendinis debesų miestas

  Skaičiuojama, kad pasaulyje yra daugiau nei 2 milijonai miestų, tačiau mes gyvename ir net nesusimąstome apie jų gausą ir įvairovę. Ar žinote, kokie prieš šimtus metų gyvavę miestai buvo svarbūs, galingi ir didingi?.. Kai kurie jų paslaptingai išnyko palikę tik istoriją, legendas, gražią ir įstabią architektūrą. Lietuvos monetų kalykla pristato antrąją serijos „Prarastieji pasaulio miestai“ monetą. Tai paslaptingajam Machu Picchu skirta moneta, pasakojanti legendomis apipintą istoriją.

  Miestas, uždavęs daugybę klausimų

  Įspūdingas ir paslaptimis apgaubtas Machu Picchu vadinamas Peru pasididžiavimu. Skaičiuojama, kad šis inkų civilizacijos miestas buvo pastatytas XV a. vid., o šiandien vietovė daugeliui istorijos tyrinėtojų bei keliautojų kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Iki šiol tai – ne tik vienas paslaptingiausių, bet ir vienas labiausiai saugomų pasaulio kampelių. Machu Picchu teritorija yra paskelbta neskraidymo zona, o turistinių bilietų kiekis į lankytiną vietą yra ribojamas.

  Ši įspūdinga tvirtovė buvo atrasta daugiau kaip dviejų kilometrų aukštyje, todėl dažnai sakoma, kad tai – miestas ant debesų. Didžiausia paslaptimi iki šiol laikoma tai, kas jam nutiko, nes visi čia gyvenę žmonės paslaptingai dingo, o aplink miestą išliko žmogaus rankų nepaliesta gamta. Legenda pasakoja, kad į šiose vietovėse esančią inkų teritoriją maždaug 1532 m. įsiveržė ispanų konkistadorai, tačiau paties miesto, įsikūrusio senuoju kalnu vadinamo Machu Picchu šlaite, taip ir neužkariavo. Tad mistinės gyventojų dingimo priežastys ir aplinkybės iki šiol nežinomos.

  Puiki dovana keliautojams

  Dėl savo paslaptingos istorijos Machu Picchu kasmet traukia lankytojus iš viso pasaulio. Į miestą atvyksta žmonės, norintys savo akimis pamatyti įspūdingus inkų civilizacijos griuvėsius, pasivaikščioti po miesto teritoriją ir pabandyti įminti šios gyvenvietės paslaptį.  Čia atsiveria įspūdingi Peru miškų vaizdai, be to, sakoma, jog Machu Picchu viršūnėje debesys yra kone ranka pasiekiami. Tai – viena įspūdingiausių pasaulio vietų, kuri palieka neišdildomus įspūdžius.

  Machu Picchu miestas apipintas gausybe mitų ir legendų. Pavyzdžiui, iki šiol liko neaišku, kaip inkams pavyko sukurti tvirtovę tokiame aukštyje. Techniškai inkams turėjo būti itin sunku, kone neįmanoma nugabenti sudėtingas statybines medžiagas, todėl egzistuoja versijų, jog šį kūrinį iš tiesų pastatė net ne žmonės, o ateiviai. Be to, iki šiol taip ir liko neaišku, ar Machu Picchu buvo pastatytas kaip šventykla, kaip vieta aukojimams, o gal kaip imperatoriaus rezidencija?.. Šiandien prarastojo inkų miesto griuvėsiai yra įtraukti į UNESCO pasaulio stebuklų sąrašą. Norintiems apsilankyti teks pėsčiomis palypėti šimtais akmeninių laiptelių.

  Lietuvos monetų kalykla kviečia iš arčiau susipažinti su Machu Picchu miesto legenda žvelgiant į išskirtinio grožio monetą. Ji patiks ne tik tiems, kurie mėgsta keliauti, bet ir tiems, kuriuos žavi istorijos paslaptys. Sendinto sidabro monetos gamyboje taikytos modernios kalybos technologijos, taip pat dalinis auksavimas bei aukštas reljefas. Monetos reverse mūsų meistrai atvaizdavo šį paslaptingą ir įspūdingą miestą, o averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

  Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą Machu Picchu (Senoji viršukalnė) ČIA.