Visos naujienos
2023-02-02

Nauja originali kolekcija – „Kriptidų pasaulis“ – jau čia!

  • Naujienos

 

Sveiki atvykę į „Kriptidų pasaulį“ – pasaulį, kokio dar nematėte, kupiną istorijų, legendų ir paslapčių…

Mįslingos užuominos, priverčiančios pasukti galvą, stulbinanti kolekcinių sidabrinių monetų serija ir unikaliai iliustruotas pasaulio žemėlapis paverčia „Kriptidų pasaulį“ išties lygių neturinčiu potyriu. Dvylika įspūdingų kolekcinių monetų, kurios bus išleidžiamos kas mėnesį 2023 m., supažindins jus su kriptidais – mitologinėmis būtybėmis iš įvairių kultūrų, apie kurias tikriausiai net nesate girdėję.

Kas būtent yra kriptidas?

Kriptidai arba mitologinės būtybės – tai paslaptingi sutvėrimai, apie kurių egzistavimą buvo kalbama įvairiose pasaulio vietose, tačiau jų buvimas dar nėra įrodytas. Šios būtybės dažnai apibūdinamos kaip panašios į realius egzistuojančius gyvūnus, tačiau turinčios neįprastų savybių. Pranešimų apie kriptidus gauta daugelyje šalių.

Kriptozoologai (arba kriptidus tyrinėjantys žmonės) mano, kad šios būtybės gali būti tikros, tačiau dar niekam nepavyko jų atrasti. Jie atkreipia dėmesį į tai, kad apie daugelį šių būtybių kalbama jau ne vieną šimtmetį o kai kurias iš jų matė ne vienas liudininkas. Kriptozoologai taip pat pabrėžia, jog kai kurios iš šių būtybių buvo rastos vietovėse, kuriose paprastai kitų gyvūnų nebūtų galima rasti, pavyzdžiui, aukštai Himalajų kalnuose arba tamsiausiose vandenyno gelmėse.

Kuo ypatingas „Kriptidų pasaulis“?

Projekto iliustratorė Laimutė Varkalaitė tyrinėjo ir vizualizavo kiekvienos pasaulio šalies kriptidus, kad parodytų jų įvairovę ir unikalumą. Lietuvos monetų kalykla atrinko 12 gražiausių charakteringų grafinių iliustracijų ir perkėlė jas ant riboto tiražo kolekcinių sidabrinių monetų. Dėl sudėtingo dizaino ir hipnotizuojančių detalių kiekvienas „Kriptidų pasaulio“ kūrinys akį patraukia savitu užburiančiu žavesiu. Bet tai – dar ne viskas!

Be unikalių iliustracijų ir užburiančių istorijų, „Kriptidų pasaulio“ serija išleidžiama su specialia kolekcine knyga, kuri tarnauja ir kaip vieta monetoms eksponuoti, ir kaip nuostabus pasaulio žemėlapis, kuriame gausu įdomių užuominų. Įsiklausykite, ką sako kiekvienas kriptidas, atskleiskite jų paslaptis ir sužinokite, iš kur atsirado ant monetų pavaizduotos būtybės, įstatydami monetas į joms skirtas vietas.

Pasiruoškite atskleisti „Kriptidų pasaulio“ paslaptis jau dabar!

Sekite monetų išleidimo datas ir įsigykite monetas ČIA.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos