Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2022-06-09

  Monetoje „Medėjos ir Jasono meilė“ įamžintos romantišką istoriją vainikuojančios vestuvės

  Lietuvos monetų kalykla sukūrė monetų seriją, bylojančią apie vieną seniausių graikų mitų apie Jasoną ir argonautus bei aukso vilnos paieškas. Šį kartą prieš jūsų akis trečioji šios serijos moneta – „Medėjos ir Jasono meilė“, skirta pergalingos meilės jausmui įprasminti.

  Meilė, verta pasiaukojimo

  Dvi pirmosios šios serijos monetos pasakoja nepaprastą meilės istoriją apie tai, kaip narsaus didvyrio Jasono širdis nepajėgė atsispirti moteriškiems Medėjos kerams. Tarp jųdviejų užgimusi meilė padėjo argonautų vadui įveikti visus jį pasitikusius iššūkius, pasiekti, rodos, neįmanomus tikslus ir meilės vedinam atrasti kelią pas savo širdies damą. 

  Iki šiol teigiama, kad už kiekvieno sėkmingo vyro stovi stipri moteris – apie tai byloja ir Medėjos bei Jasono istorija. Būtent mylimoji padėjo didvyriui įveikti karaliaus Ajeto išbandymus ir įvykdyti aukso vilnos vagystę. Medėja panaudojo magiškas žoleles, kad užmigdytų vilną saugantį drakoną.

  Įvairiuose mituose galima rasti ir daugiau Medėjos darbų, kuriais ji gelbėjo Jasoną nuo priešų, klaidindavo juos ar netgi nužudydavo. Regis, šioje nepaprastoje meilės istorijoje buvo imtasi visų ginklų, kad mylimieji vienas kito neprarastų.

  Istoriją vainikuojančios vestuvės

  Trečioji serijos moneta skirta dramatiškos meilės istorijos kulminacijai – Jasono ir Medėjos vestuvėms – įamžinti. Ši ypatinga akimirka vaizduojama monetos reverse – įsimylėjėliai pagaliau vienas kito glėbyje, įveikę visas negandas. Nors kai kurie mitai pasakoja, kad vestuvės buvo skubotos ir jomis buvo siekiama išvengti bausmės Medėjai, vienas be kito gyventi negalinčioms sieloms tai buvo ypatingas įvykis. Tuoktuvės – tai simbolis, kad tikroji meilė įveikia visas kliūtis ir galiausiai apdovanoja saldžia pergale.

  Monetos averse – Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas, apsuptas vijoklinių augalų. Sendinto sidabro moneta puošta „Swarovski“ kristalu, taip pat taikytos dalinio auksavimo, UV spaudos bei aukšto reljefo technologijos.  Ši moneta – puiki dovana ne tik kolekcininkams, bet ir jaunavedžiams vestuvių proga kaip amžinos ir viską nugalinčios meilės palinkėjimas. 

  Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą Medėjos ir Jasono meilė ČIA.