Visos naujienos
2021-08-15

„Kaukė“ – moneta, kurioje iškaltos ydos ir dorybės

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Tikriausiai visi iki vieno savo asmenybę galime padalinti į dvi puses – šviesiąją, kuria norisi didžiuotis ir visiems parodyti… bei tamsiąją, kurią norisi paslėpti po tankiausia širma. Lietuvos monetų kalykla ragina pažvelgti į abi žmogaus puses ir įsitikinti, kad tikrosios vertybės slypi ne materialiame, o dvasiniame pasaulyje.

(Ne) materialios vertybės

 Šviesioji žmogaus asmenybės pusė dažniausiai spinduliuoja pagarba, santūrumu, saiku. O į tamsiąją dažnai giliai šaknis įleidžia tokios ydos kaip – šykštumas, godumas ar pavydas. Ydoms imant viršų, žmogus ima skirti visą savo dėmesį materialioms vertybėms – tampa egoistu, nuolat ieško sau naudos, o empatija ir draugiškumas jam pasidaro svetimi. Kone kiekvienas savo pažįstamų rate turime tokį žmogų. Tačiau vertėtų prisiminti, kad šykštumas ir egoizmas – tiesioginis kelias į bedugnę.

Godžiam žmogui – visada visko negana, o savo ydas jis meistriškai geba paslėpti po gero žmogaus kauke. Aplinkiniams ne visada iš karto pavyksta pamatyti tamsiąją kito asmenybės pusę, tačiau tiesai išaiškėjus, noras bendrauti su tokiu žmogumi – dingsta.

Vienintelis būdas išsipainioti iš godumo spąstų – atsigręžti į save, nustoti idealizuoti prabangą, turtus ir skirti dėmesio prigimtinėms žmogiškosioms vertybėms – meilei, šeimai, draugystei. Visa tai telpa naujojoje sidabrinėje monetoje „Kaukė“. Šis Lietuvos monetų kalyklos kūrinys – tarsi pamokanti istorija apie ydas ir dorybes, valdančias kiekvieną iš mūsų.

Akį traukiantis dizainas

 Monetos „Kaukė“ reverse pavaizduotos abi žmogaus asmenybės pusės. Neigiama, valdoma žmogaus ydų – godumo, pavydo, puikybės bei kitų. Ir teigiama – santūri, pagarbi ir pakanti. Šviesioji pusė turi atsverti tamsiąją, nes laimė – ne piniguose ar turtuose. O brangu yra ne tai, ką galime nusipirkti, o tai, ką galime pažinti, išmokti, mylėti…

Monetos averse – Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas. Monetai naudotos tokios technologijos kaip segmentinis auksavimas, paviršiaus sendinimas ir aukštas reljefas. Įspūdinga moneta parduodama specialioje medinėje dėžutėje.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos