Visos naujienos
2022-01-27

Daugiau stebuklų! Naujoji „Pasakų“ serijos moneta jau čia

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Lietuvos monetų kalykla tęsia seriją „Pasakos“ ir pristato naujausią kūrinį – kolekcinę monetą „Stebuklinga auklė“. Pirmoji pasakojo istoriją iš nerūpestingos vaikystės, kurioje maža mergaitė patenka į mistikos ir paslapčių kupiną pasaulį. Antroji serijos moneta bylojo apie įnoringą karalaitę, kuri niekaip negalėjo išsimiegoti ant žirnio, nors ant jo buvo paklota daugybė minkščiausių patalų. Ši – trečioji – serijos moneta kviečia nusikelti į pasakojimą apie nepaprastą auklę, kuri niekuomet nesiskiria su savo stebuklingu skėčiu ir, atrodo, tarsi mokėtų skraidyti.

Moteris, kuri sugeba viską

Toks apibūdinimas bene geriausiai apibūdina šią auklę. Ji dėmesinga, žavinga, kūrybiška, o svarbiausia – ji viską spėja ir geba paversti pasaulį geresniu. Ši auklė simbolizuoja stiprias moteris, kurios, kaip tikros barbės devyndarbės, yra veiklios ir žino, kaip pasirūpinti kiekvienu, kad niekas neliktų nuskriaustas. Juk namuose, kuriuose auga vaikai, vyrauja tiek daug skirtingų poreikių ir įvairių lūkesčių. Tad didžiausias iššūkis – atrasti susikalbėjimą bei palaikyti vienam kitą. Regis, būtent to mus ir moko stebuklinga auklė.

Šiandien, kai pasaulyje įsigali vartotojiška kultūra ir visuomenė kasdien taip skuba, labai mažai laiko lieka tikriems, nuoširdiems santykiams: su savimi, su antrąja puse, tėvų santykiui su vaikais. Ši moneta skirta prisiminti, jog šeima – brangiausias mūsų turtas.

Daugiau nei tik auklė

Turbūt vaizdas, kai už skėčio besilaikanti auklė skrieja virš miesto pastatų, daugeliui puikiai atpažįstamas. Magiška auklė, laikydama vaivorykštės spalvomis nuspalvintą skėtį, kviečia kalbėti apie tai, kas slepiasi po gražiais paveikslėliais – apie tikrąjį mūsų gyvenimą ir jame kylančius iššūkius. Auklė kviečia prisiminti, kad vaikystė – vienas svarbiausių visų mūsų gyvenimo etapų, nuo kurio priklauso ne tik kokie mes užaugsime, bet ir kokie būsime savo vaikams.

Sidabrinė moneta „Stebuklinga auklė“ pagaminta taikant šiuolaikines kalybos technologijas: UV spauda suteikia jai išskirtinę išvaizdą, o kartu užtikrina ilgaamžiškumą. Ši moneta – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško originalios dovanos artimiesiems, pavyzdžiui, tėvams, vaikams ar seneliams. Tai – tarsi išskirtinis būdas pasakyti žmonėms, kokie jie mums svarbūs.

Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas su skėčio motyvu fone. Kūrinio pakuotė – apvali dėžutė, papuošta unikaliu, būtent šiai monetų serijai sukurtu dizainu, todėl ją iš karto galite įteikti kaip dovaną.

Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą „Stebuklinga auklė“ ČIA.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos