Visos naujienos
2022-04-13

„Beždžionėlė“ – kolekcinė moneta, kviečianti grįžti į vaikystės nuotykius

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Lietuvos monetų kalykla tęsia „Pasakų“ seriją ir pristato naujausią savo kūrinį – kolekcinę monetą „Beždžionėlė“. Penktoji serijos moneta kviečia prisiminti, kad vaikystė – džiaugsmo bei atradimų metas. Tai simbolizuoja monetoje pavaizduota spalvota ir džiaugsmingai nusiteikusi mergaitė su pašėlusia beždžionėle.

Vaikystės draugai

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų turėjome artimą vaikystės draugą, tiesa? Naujosios monetos personažas – linksma raudonplaukė mergaitė kartu su savo geriausia drauge, žaisminga beždžione, kviečia pasinerti į kasdienių atradimų džiaugsmą, kurį suaugę neretai linkę pamiršti.

Mergaitė kartu su savo bičiule mėgsta leistis į smagias vaikystės keliones, kuriose kasdien išmoksta naujų dalykų bei įgauna neįkainojamos patirties. Vaikystės simboliu tapusi moneta gali būti puiki dovana vaiko gimtadienio, krikštynų ar naujų mokslų metų pradžios proga.

Spalvos

Mergaitė ant abiejų kojų mūvi skirtingas, įvairiaspalves kojines. Tai – ne tik vaikiškumo ar nerūpestingumo ženklas. Gebėjimas atpažinti spalvas ir nustatyti jų pavadinimus laikomas svarbiu vaiko pažinimo proceso etapu bei vystymosi dalimi. Be to, įvairių spalvų kojinės šiandien įprasmina svarbias progas bei tampa specifiniais simboliais. Pavyzdžiui, skirtingos kojinės yra dėvimos Pasaulinę Dauno sindromo dieną (kovo 21 d.). Tad ši moneta – puiki dovana žmogui, kuris yra drąsus, tvirto charakterio ir mėgsta griauti stereotipus.

Ypatingas dėmesys dizainui

Kuriant monetos reversą pagrindiniais simboliais buvo pasirinktos mergaitė ir beždžionėlė – jos atskleidžia ne tik monetos idėją, bet ir emociją, kurią siunčia autoriai. Mergaitės ir beždžionėlės charakteris bei spalvos primena, kad vaikystė yra kupinas džiaugsmo bei atradimų metas, tad juo reikia mėgautis. Gaminio averse pavaizduotas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas, apsuptas reverse matyto motyvo – ilgos raštuotos kojinės.

Moneta pagaminta taikant UV spaudos ir aukšto reljefo technologijas. Parduodama žaismingoje dėžutėje, kuri puikiai tinka dovanai.

Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą „Beždžionėlė” ČIA.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos