Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2022-05-12

  Atskleiskite Tutanchamono kapo paslaptis

  Lietuvos monetų kalykla pristato naują monetą – „Tutanchamono prakeikimas“, kuri pasakoja istoriją apie garsiausią senovės Egipto kapavietę ir jos šeimininką.  Daug metų buvo tikima, kad šio valdovo mumija gali atskleisti daugybę jau išnykusios civilizacijos paslapčių, todėl jo amžinojo poilsio vietos paieškos buvo tokios ilgos, o galiausiai istorija pasisuko netikėta linkme. Šis kūrinys papildo įspūdingą monetų seriją „Neatrasti lobiai“.

  Kapas, kuris galėjo būti nerastas

  Nors, pasak istorijos šaltinių, Tutanchamono kapas galėjo būti neatrastas niekada, jį 1922 m. visiškai atsitiktinai aptiko vienas užsispyręs anglų archeologas Hovardas Karteris, kurio kasinėjimus tuo metu finansavo 5-asis Karnarvono erlas lordas Porčesteris. Tiesa, po šešerių metų nesėkmingų paieškų, egiptologui vos neteko nutraukti savo misijos, kol galiausiai, nenorėdamas pasiduoti, jis priartėjo prie savo svajonės: ieškodamas Tutanchamono kapo, Karteris po darbininkų patalpomis rado laiptelį, kuriuo žengęs atrado tai, ką Karalių slėnis slėpė daugiau kaip 3000 metų – faraono Tutanchamono, dar vadinamo karaliumi Tutu, kapą.

  Gali būti, kad ilgą laiką faraono kapas buvo nežinomas todėl, kad valdovas mirė netikėtai – nors jam buvo statomas didžiulis karališkas kapas, ištikus nelaimei, jaunasis faraonas buvo palaidotas daug mažesniame kape, kuris buvo ruošiamas nekilmingam asmeniui. Tai galima laikyti didžiausia likimo dovana – H. Karterio radinys ištisus tūkstantmečius slėpėsi po darbininkams skirtais trobesiais, todėl, skirtingai nei visi kiti didžiųjų valdovų kapai, karaliaus Tuto kapas nebuvo apiplėštas.

  Lobis, kuris nustebino net visko mačiusius

  Visą pasaulį nustebino tai, kas buvo rasta Tutanchamono kape: sarkofage (į dėžę panašiame akmeniniame konteineryje) buvo ne vienas, o trys vienas į kitą sudėti karstai, kuriuose gulėjo mumifikuotas karaliaus kūnas. Du išoriniai karstai buvo pagaminti iš medžio ir padengti auksu bei daugybe pusbrangių akmenų, tokių kaip lazuritas ir turkis. Kapavietėje buvo rasta taip pat apie 5000 įvairiausių artefaktų, kurie ateityje padėjo dėlioti senovės Egipto istoriją dar daugeliui tyrinėtojų. Vis dėlto, svarbiausiu radiniu tapo daugiau kaip 10 kilogramų sverianti auksinė faraono mirties kaukė, dekoruota pusbrangiais akmenimis. Tai buvo įspūdingas istorinis atradimas, šiandien simbolizuojantis visą senovės Egipto civilizaciją.

  Norėdami papasakoti šią ypatingą istoriją, sukūrėme monetą „Tutanchamono prakeikimas“, kurios reverse iškaldintas įspūdingas garsiojo faraono sarkofagas su visais trimis sluoksniais viduje. Monetos gamyboje taikytos geriausios monetų kalybos technologijos: aukštas reljefas, UV spauda, sendintas sidabras bei dalinis auksavimas. Tai – nepaprasto grožio kolekcinė moneta, patiksianti kiekvienam, besidominčiam istorija ir norinčiam turėti išskirtinį egzempliorių savo namuose. Taip pat tai yra puiki dovana žmogui, vertinančiam originalias ir laikui nepavaldžias dovanas. Monetos averse – stilizuotas Niujė herbas. Jo apačioje esančios sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.

  Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą Tutanchamono prakeikimas ČIA.