Visos naujienos
2022-06-23

Ar atpažinsite jį iš akių? Paslaptingasis Evarcha culicivora iš Afrikos

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Lietuvos monetų kalykla pildo monetų seriją „Laukinė Afrika“ ir kviečia numizmatus bei išskirtinių monetų mylėtojus pratęsti pažintį su paslaptingiausiais Afrikos gyvūnais. Atėjo metas pristatyti jums daugiausiai akių turinčią serijos monetą „Voras šokėjas“! Tai – įspūdingas ir paslaptingas gyvis iš Rytų Afrikos, kuris nori pažvelgti tiesiai jums į akis ir papasakoti apie save pats.

Žmonių kraujo ištroškęs šokėjas

Galbūt nuskambės gąsdinančiai, tačiau viena didžiausių mano silpnybių – žmonių kraujo skonis. Pala pala, nepabėkite!.. Skubu jus nuraminti – mėgstu žmonių kraują, tačiau nesu jiems pavojingas, netgi neturiu įkandimui skirtų ilčių. Gardžiausi skanėstai man – sočiai prisivalgę uodai! O juk visi žinome, kuo jie minta… Apie save esu girdėjęs visko, netgi kad esu keisčiausias pasaulio gyvūnas, nes medžioju savo aukas pagal jų suvalgytų pusryčių kvapą. Žemėje esu toks vienintelis!

Gyvenu aš Rytų Afrikoje ir labiausiai mėgstu leisti laiką šalia žmones iš viso pasaulio suburiančio Viktorijos ežero. Nors esu nedidelis (apie 5 mm), tačiau laaabai atletiškas. Manau, kad galėčiau dalyvauti šuolių į tolį varžybose! Būtent dėl šio bruožo esu vadinamas šokėju ir man ši pravardė visai patinka. Galbūt jau atspėjai, kas aš toks ir kuo vardu?

Voras be tinklo

Aš esu voras Evarcha culicivora iš šokliųjų vorų giminės. Įprastai kiti vorai medžioja pasitelkdami savo sugebėjimą megzti tinklą, todėl daugelis jų nepergyvena dėl savo prastos regos. Aš esu kitoks – turiu aštrią regą, kuri man labai praverčia medžioklėje. Be to, aš esu vienintelis voras, kuris nemezga tinklo! Neapsikraunu tinklo mezgimo darbais – juk vos tik pastebėjęs auką galiu užšokti tiesiai ant jos ir ją pačiupti. Darau tai itin greitai ir tiksliai!

Mėgstu pasipuošti ir manau, kad turiu išlavintą skonį. Spalvingas mano apdaras iš tolo atkreipia dėmesį, o elegantiškos kojos taip pat nelieka nepastebėtos. Vis dėlto, labiausiai aplinkinius užburia mano žibančios akys. Tos, pro kurias dabar žvelgiu į jus nuo šios dailios kolekcinės monetos. Na, ar jau pažinote mane?

Ypatingą išvaizdą pabrėžiantis dizainas

„Voras šokėjas“ – daugiausiai akių turinti serijos „Laukinė Afrika“ moneta. Jos dizainu siekiama pabrėžti šokliojo voro išskirtinumą ir elegantišką išvaizdą. Kolekcinės sendinto sidabro monetos gamyboje taikyta UV spaudos technologija. Išskirtinis Lietuvos monetų kalyklos kūrinys gali tapti puikia dovana gamtos entuziastams bei tiems, kas mėgsta narplioti mus supančio pasaulio paslaptis.

Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą Voras šokėjas ČIA.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos