01.

Kas yra investicinis auksas

-ne mažesnės kaip 995 prabos, t.y. ne mažesnio kaip 995/1000 grynumo aukso luitai, plytelės ir plokštelės, pripažįstami tarptautinėse tauriųjų metalų rinkose, jeigu tokio luito, plytelės ar plokštelės masė ne mažesnė kaip 1 gramas;
-ne mažesnės kaip 900 prabos, t.y. ne mažesnio kaip 900/1000 grynumo ir nukaldintos vėliau negu 1800 metais aukso monetos, kurios yra arba buvo naudojamos jų kilmės valstybėje kaip atsiskaitymo priemonė ir paprastai yra parduodamos už kainą, neviršijančią monetoje esančio aukso rinkos vertės daugiau kaip 80 procentų.

Plačiau apie tai Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymas.
02.

Aukso luitų kainos

Aukso luitų kaina susideda iš dviejų dalių: aukso, kaip žaliavos rinkos „gold spot” kainos ir gamybos antkainio. Jų galutinės kainos svyravimus lemia pokyčiai žaliavų rinkose. Investiciniai aukso luitai yra neapmokestinami PVM tarifu.

 

SVARBU: fizinėje parduotuvėje perkant 20gr. ar didesnius luitus ir atsiskaitant banko kortele, pridedamas 0,75% banko paslaugos įkainis.

LBMA aukso žaliavos kainų "gold spot" grafikas
03.

Aukso luitų pardavimas

Lietuvos Monetų kalykla, gamina skirtingo dydžio aukso luitus. Visus juos galima įsigyti e-parduotuvėje arba mūsų fizinėje parduotuvėje Vilniuje. E-parduotuvėje įsigyti luitus siunčiami į visus Lietuvos miestus. Visos siuntos yra pilnai apdraustos.

Įsigykite
04.

Aukso luitų supirkimas

Lietuvos monetų kalykla superka savo gamybos, nepažeistoje originalioje pakuotėje supakuotus luitus už aukso žaliavos rinkos kainą einamuoju momentu.

Susipažinkite su aukso luitų supirkimo taisyklėmis
05.

Aukso luitų saugojimas

Savo pirkėjams Lietuvos Monetų kalykla siūlo  saugojimo paslaugą savo saugyklose.

Paslauga klientams yra nemokama ir klientas gali atsiimti savo turtą bet kuriuo kalyklos darbo laiku.

Susipažinkite su aukso luitų saugojimo paslaugos taisyklėmis
06.

Aukso luitų pakuotė

Kiekvienas luitas yra supakuotas į sandarią apsauginę pakuotę. Išimti luito iš jos nepažeidžiant pakuotės – neįmanoma. Ant pakuotės ir pačio luitelio nurodytas vienodas identifikacinis numeris. Kiekviena pakuotė turi apsauginį QR kodą, kurį nuskenavus „CertiEye” programėle, galima nustatyti ar pakuotė originali.

 

Atsisiųskite "CertiEye" programėlę į mobilų telefoną

Dažniausiai užduodami klausimai