Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2021-08-12

  „Visi už vieną, vienas už visus!“ – tiesa, vienijanti būrius

  Nesvarbu, esate sportininkas, karys, medikas ar biuro darbuotojas… Kone kiekvienas bent kartą yra girdėjęs žymiąją Aleksandro Diuma romano herojaus D’Artanjano frazę „Visi už vieną, vienas už visus!“ Šis jaunų ir ambicingų muškietininkų draugystės šūkis ilgainiui išaugo į stiprų vienybės ir komandiškumo principą, kurį savo naujajame kūrinyje, monetoje „D’Artanjanas ir muškietininkai“, įprasmina Lietuvos monetų kalykla.

  It vienas kumštis

  Pastarieji iššūkių kupini metai atnešė mums nemažai vertingų pamokų. Viena jų parodė, kad tik būdami vieningi ir bendruomeniški galime pasiekti kur kas daugiau nei išsibarstę po vieną. Tik tapę viena komanda galime sutelkti visas jėgas ir atrasti savyje ryžto nugalėti pandemiją bei kitas negandas. Tad narsiuosius muškietininkus lydėjęs principas „Visi už vieną, vienas už visus!“ šiandien turėtų lydėti kiekvieną sėkmingą komandą.

  Mokslininkai įrodė, jog komandinio darbo rezultatai dažniausiai yra kur kas geresni nei individualiai dirbančių žmonių. Todėl įmonės turėtų skirti daugiau dėmesio bendruomeniškumo skatinimui. Darbas grupėje padidina darbo našumą, pagerina rezultatus. Be to, lengviau prisitaikoma prie pokyčių, o kiekvienas darbuotojas – komandos narys – gauna daugiau galimybių atsiskleisti.

  Įkvėptas pamatinių vertybių ir „D’Artanjano šūkio, Lietuvos monetų kalyklos kolektyvas nusprendė sukurti šį komandinio darbo bei vienybės simbolį – monetą „D’Artanjanas ir muškietininkai“. Ji galėtų tapti puikiu kolektyvo vieningumo atributu, nuolat primenančiu apie tai, kokie stiprūs esate kartu.

  D’Artanjanas – komandiškumo atspindys

  Monetos reverso viduryje pavaizduotas D’Artanjanas – vienas pagrindinių istorinio nuotykių romano „Trys muškietininkai“ veikėjų. Jis yra jaunas, neturtingas Gaskono didikas, atvykstantis pasipelnyti į Paryžių. Kariūno charakteryje glūdi drąsa, kilnumas, ambicingumas bei sumanumas. Kaip bet kuris romantiškas herojus, jis yra valdomas meilės ir riteriškos dvasios, tad kartais D’Artanjanas peržengia tam tikras ribas, tačiau nepaisant to, jis – neįkainojamas sąjungininkas ir komandos siela. Būtent šis drąsus jaunuolis yra idėjos, kad kiekvienas individas turėtų veikti grupės naudai, o grupė – kiekvieno individo labui, sklaidos pradininkas.

  Monetos averse pavaizduotas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas. Kūrinys pagamintas taikant aukšto reljefo, UV spaudos ir sendinimo technologijas, kurios suteikia gaminiui išskirtinį dizainą. Moneta „D’Artanjanas ir muškietininkai“ parduodama specialioje mėlynos spalvos dėžutėje.