Visos naujienos
2023-11-29

Vertingų dovanų idėjos jai ir jam

  • Naujienos

Artėjant gražiausioms metų šventėms ieškome savo artimiesiems vertingų ir prasmingų dovanų, kuriomis galėtume parodyti savo meilę, pagarbą, rūpestį, išreikšti padėką jiems. Įspūdingos, riboto tiražo Lietuvos monetų kalyklos kolekcinės monetos, medaliai ir kiti išskirtinio grožio kūriniai gali tapti ypatingomis dovanomis jums brangiems žmonėms. Pristatome unikalias Lietuvos monetų kalyklos kalėdinių dovanų idėjas moterims ir vyrams. 

Dovanų idėjos moterims

5 dolerių sidabrinė moneta „Saulė“

Baltų kultūroje saulė buvo garbinama už suteikiamą šviesą, dinamišką energiją, gyvybę ir egzistenciją. Šioje monetoje pavaizduotas moteriškas pavidalas – įkvėptas Eurikos Urbanavičiūtės paveikslų serijos „Moterys“. Tai ypatinga dovana – ypatingai moteriai.

5 dolerių sidabrinė moneta „Venera de Milo“

Tikriausiai daugelis yra girdėję apie žymiąją Venera de Milo statulą. Lietuvos monetų kalyklos kurta moneta „Venera de Milo“ vaizduoja Veneros gimimą – momentą, kai menininkas sukūrė pasaulį užkariavusį šedevrą. Ši statula yra moteriško grožio, elegancijos ir begalinio stabilumo atspindys, todėl „Venera de Milo“ moneta – puiki dovana savitai šių laikų meilės deivei. 

5 dolerių sidabrinė moneta „Ponia Liepsna“

Moneta „Ponia Liepsna“ gali būti ypatinga dovana stiprioms ir drąsioms moterims, mėgstančioms legendas, istorijas ir prasmingas mintis. Šioje monetoje vaizduojama Sekhmet – buvo viena galingiausių Egipto dievybių ir yra laikoma stipria lydere, gydytoja ir drąsos įkvėpėja. 

1 dolerio sidabrinė moneta-pakabukas „Maža juoda suknelė“

Stiliaus ikona nebūtinai turi vilkėti prabangiais drabužiais. Apie vieną garsiausių Coco Chanel kūrinių – laikui nepavaldžią mažą juodą suknelę, žino kiekviena moteris. Sukurta kaip universalus sprendimas, maža juoda suknelė užkariavo pasaulį ir neaplenkė net ir turtingiausiųjų moterų drabužinių. Moneta-kaklo papuošalas „Maža juoda suknelė“ – skirta moterų grožiui, jų elegancijai ir mažos juodos suknelės istorijai. Šis papuošalas inkrustuotas natūraliu deimantu, parduodamas su sidabrine grandinėle.  

Sidabrinis medalis – „Moteris“

Išreikškite savo dėkingumą ir pasveikinkite mylimas moteris su išgraviruota dedikacija, padėkos ar sveikinimo žodžiais vienoje medalio pusėje. Gryno sidabro medalis „Moteris“ – tai ypatinga dovana ypatingai moteriai: žmonai, motinai, močiutei, draugei, seseriai ar kolegei. 

Eglutės žaisliukas / kalėdinė dekoracija „Sidabro snaigė“

Gražiausioms metų šventėms dažnai ieškome viltingos, šilumą bei gerus palinkėjimus skleidžiančios dovanos. Išskirtinis eglutės žaisliukas-kalėdinė dekoracija „Sidabro snaigė“ gali tapti būtent tokia dovana.     

5 dolerių sidabrinė moneta
„Saulė“
5 dolerių sidabrinė moneta
„Venera de Milo“
5 dolerių sidabrinė moneta
„Ponia Liepsna“
1 dolerio sidabrinė moneta-pakabukas
„Maža juoda suknelė“
Sidabrinis medalis
„Moteris“
Eglutės žaisliukas / kalėdinė dekoracija
„Sidabro snaigė“

 

Dovanų idėjos vyrams

5 dolerių sidabrinės monetos „Poseidonas“ ir „Bacchus“

Parodykite mylimiems vyrams, kaip juos vertinate – padovanokite vertingą, riboto tiražo kolekcinę sidabro monetą. Graikų mitologijoje buvo garbinamas ne vienas vyriško pavidalo dievas. Du iš jų – Poseidonas ir Bakchas – įamžinti ir unikaliose Lietuvos monetų kalyklos sidabrinėse monetose. Poseidonas graikų mitologijoje – tvirtas ir galingas jūrų valdovas bei vienas svarbiausių olimpiečių dievų. Bakchas – vyno ir ekstazės dievas – vienas mėgstamiausių, nes skleidė paprastiems žmonėms artimas idėjas: mylėjo taiką, globojo teatrą, sergėjo įstatymus ir civilizaciją. 

5 dolerių sidabrinė moneta „Jasonas ir argonautai“

Išskirtinė kolekcinė moneta „Jasonas ir argonautai“ – skirta meilei, ištikimybei ir drąsai kovoti už savo svajones. Ši moneta – antroji Medėjos ir Jasono meilės istorijos dalis ir yra tarsi meilės pažado įrodymas: Jasonas grįžta pas savo mylimąją su aukso vilna – simboliu, jog tikrai meilei įveikiamos visos kliūtys. Jai nėra per stiprių priešininkų, nes dėl mylimo žmogaus įmanoma perplaukti net ir audringiausias jūras. 

5 dolerių sidabrinė moneta „Dr. John Dee – Ars Speculum“

Tai antroji serijos „Alchemikai“ sidabro moneta, skirta žinomam XVI a. alchemikui, astronomui, matematikui, D. Britanijos karalienės Elžbietos I patarėjui Johnui Dee. Jis siekė utopinės tautų vienybės, tad savo pareiga laikė būtinybę suprasti svarbiausias pasaulio ir žmogaus gyvenimo tiesas. Tai unikali, išskirtinę asmenybę įamžinanti moneta – puiki dovana didžiausių tikslų ir svajonių siekiančiam vyrui.     

Collectable coin Jason and the Argonauts
5 dolerių sidabrinės monetos
„Poseidonas“
5 dolerių sidabrinės monetos
„Bacchus“
5 dolerių sidabrinė moneta
„Jasonas ir argonautai“
5 dolerių sidabrinė moneta
„Dr. John Dee – Ars Speculum“

 

Universalios dovanos 

5 dolerių sidabrinė moneta „Drakonas 2024“

Artėjant 2024-iems metams, Lietuvos monetų kalykla, kartu su dailininku Egidijumi Rapoliu, sukūrė unikalaus grožio kolekcinę monetą su ateinančių metų simboliu – Drakono ženklu. Didybe ir galia alsuojanti moneta yra puikus pasirinkimas įprasminti ateinančius metus ir gali tapti prasminga, sėkmę nešančia Kalėdų dovana. 

„Sėkmės pinigėlis“

Kartais reikia visai nedaug – tik trupučio sėkmės. Sėkmės pinigėlis yra proginis medalis iš aukso arba sidabro, puoštas originaliomis detalėmis. Sidabriniame pinigėlyje svarbiausiu akcentu pasirinkta pasaga, kuri ne tik neša sėkmę, bet ir saugo jos savininką. O kitoje pusėje vaizduojamas keturlapis dobilas padeda išsipildyti karščiausioms svajonėms. Auksiniame sėkmės pinigėlyje pagrindiniu akcentu pasirinktas raktelis, kuris atrakina ir užrakina bet kurias duris, panaikina kliūtis mūsų kelyje ir simbolizuoja pasirinkimo laisvę. 

„Kalėdinis sėkmės pinigėlis“ ir Šv. Kalėdų medalis

Kalėdinis sėkmės pinigėlis – tai išskirtinio grožio Kalėdų medalis sukurtas galvojant apie stebuklingą šventinį laikotarpį, todėl gali būti lengvai pritaikomas naudoti kaip eglės žaisliukas. Šv. Kalėdų medalis – tai išskirtinės kokybės sidabrinis medalis, pagamintas pritaikant naujausias kalybos technologijas. Vienoje medalio pusėje – šventinę ramybę skleidžiantis Kalėdų angelas, skelbiantis apie artėjančias šventes. Kitoje medalio pusėje – tarsi lange užšalusi snaigė, primenanti apie laiko tėkmę. Tai originali dovanos idėja šventiniam laikotarpiui. 

Medalis „Gintaras – Baltijos auksas“

Sakoma, kad gintaras yra vienas paslaptingiausių mineralų visame pasaulyje, todėl apie jį sukurta daugybė legendų bei pasakojimų. Gintaras nuo seno laikomas magišku akmeniu, kuris ne tik apsaugo nuo blogio, bet ir suteikia kūrybiškumo, atneša sėkmę ir ramybę. Medalis „Gintaras – Baltijos auksas“ gali būti ne tik prasminga Kalėdų dovana jūsų artimiesiems, bet ir puiki reprezentacinė dovana.   

5 dolerių sidabrinė moneta
„Drakonas 2024“
5 dolerių auksinė moneta
„Drakonas 2024“
Sidabrinis
„Sėkmės pinigėlis“
Auksinis
„Sėkmės pinigėlis“
„Kalėdinis sėkmės pinigėlis“ Šv. Kalėdų medalis Medalis
„Gintaras – Baltijos auksas“

 

Parodykite svarbiausiems žmonėms savo gyvenime, kaip juos mylite ir vertinate, išreikškite savo padėką už rūpestį ir kartu praleistą laiką. Pasveikinkite juos su gražiausiomis metų šventėmis padovanodami vertingą ir unikalų kūrinį iš Lietuvos monetų kalyklos. 

 

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos