Visos naujienos
2021-07-23

Smalsumas yra gyvenimo variklis

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Tikriausiai kiekvienas vaikystėje buvo vadinamas kodėlčiuku. Juk viskas buvo taip įdomu – gausybė neatrastų patirčių, vietų ir jausmų… Smalsumas lydėjo mus kiekviename žingsnyje, o tėvai kone kasdien gaudavo klausimų laviną. Naujoji Lietuvos monetų kalyklos moneta „Smalsios akys“ grąžina į vaikystę ir ragina prisiminti pažinimo džiaugsmą.

Žvilgsnis į pasaulį

Įsivaizduokite, jog šalia stovi vaikas ir suaugęs. Koks pirmojo žvilgsnis į pasaulį? Naivus, tyras, linksmas ir net truputį išprotėjęs… O kaip į pasaulį žvelgia suaugusysis? Mąsliai, atsargiai… Galbūt šiek tiek pavargusiomis akimis. Kodėl gi suaugusiajam nepasimokius to vaikiško naivumo ir smalsumo? Mėgaukimės visu pasauliu – keliaukime, patirkime nuotykių ir įpūskime savo gyvenimui naujų vėjų, vaikystės spontaniškumo ir drąsos! Apie tai šaukte šaukia ryškiaspalvis Lietuvos monetų kalyklos kūrinys – „Pasakų“ serijos moneta „Smalsios akys“.

Atvėrus spalvingą apvalią monetos dėžutę, jus pasitiks smalsaujančios akys (Googly eyes) – jos nori pažinti mus, mes pažinkime jas. Tai sidabro moneta, puošta įspūdingais gėlių motyvais. Kiekvienos iš jų spalva turi išskirtinę reikšmę: raudona – senovės Romoje simbolizavo paslaptį, mėlyna – energija spinduliuojanti spalva, o tamsūs jos atspalviai sustiprina paslapties reikšmę bei simbolizuoja nekaltumą. Oranžinė spalva reiškia jausmingumą, išdidumą, ambicijas ir įtarumą. Tai – šilta, šventiška spalva, gyvenimo ir džiaugsmo įvaizdis. Visa ši kompozicija – tarsi raktas į vaikystės pasaulį, iš kurio daug ko galime pasisemti.

Kas slepiasi už dizaino sprendimų?

Monetos „Smalsios akys“ reverse vaizduojamos gėlės – vaikystės simbolis. Jų centre esančios smalsumo kupinos akys primena apie tai, kad suaugę truputį sulėtiname gyvenimo tempą ir tiek nebesidomime pasauliu, tampame atsargesni. Pamirštame apsižiūrėti aplinkui ir pasidžiaugti smulkmenomis. Vis dėlto, nors patys esame ne tokie pastabūs, esame akylai stebimi. Esame pavyzdys savo vaikams. Tad nepamirškime būti veiklūs, atsakingi, bendruomeniški, draugiški, pakantūs ir tolerantiški. Jie mus stebi. 😉

Monetos averse pačiame gėlės centre vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.  UV spaudos technologijos bei itin reta, aukšto reljefo gamybos technologija – sprendimai, padėję tobulai atskleisti monetos idėją ir suteikiantys jai unikalumo.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos