Aprašymas
Palmyra – buvęs šiaurės Sirijos miestas, tiriamas nuo XVIII a. pabaigos. Pirmą kartą ji buvo minima II tūkstantmečio pr. m. e. pirmoje pusėje. Šis miestas buvo žymus Vidurinių Rytų prekybos centras. Graikiškai miesto pavadinimas reiškia „palmių miestas“. Jis išaugo aplink tolimą oazę Šilko kelyje, einančiame nuo Kinijos ir Indijos iki Viduržemio jūros.
Palmyros miestas – ambicingos moters simbolis. Palmyros karalienė Zenobija sėkmingai priešinosi Romos imperijos didybei ir galiai, įkūrė autonomišką imperiją. Ji buvo kultūringa valdovė ir puoselėjo intelektualinę aplinką, kurioje galėjo dalyvauti mokslininkai ir filosofai. Ji buvo tolerantiška savo pavaldinių atžvilgiu ir saugojo religines mažumas. Karalienė išlaikė stabilią administraciją, kuri valdė daugiakultūrę imperiją. Užfiksuota daug pasakojimų apie jos likimą. Jos pakilimas ir kritimas įkvėpė istorikus, menininkus ir romanistus, ji yra patriotiškas simbolis Sirijoje.
Šiandieninė Palmyra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ji žymi dėl išlikusių šventyklų fragmentų, dinastinių kapaviečių (požeminių hipogėjų, kapų-bokštų), pastatų sienų. Vienas geriausiai žinomų architektūrinių paminklų – Triumfo arka, kuri 2015 metais buvo sunaikinta ISIS teroristinės organizacijos.
Monetos reverse vaizduojama paminklinė arka, dar vadinama Triumfo arka, buvo romėnų dekoratyvinė arka Palmyroje, Sirijoje.
Averse – Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas centre, apsuptas Palmyros architektūros dizaino elementų. Moneta pateikiama medinėje dovanų dėžutėje. Dėžutę galima naudoti ne tik monetai saugoti, bet ir pritaikyti kaip laikiklį (moneta į ją dedama).
Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.