50 dolerių sidabrinė moneta „Juodasis vandens triušis 2023“

Prekės kodas: 15221555
Dailininkas

Egidijus Rapolis

Skersmuo

100 mm

Svoris

1 kg

Metalas

Sidabras Ag999

Kokybė

proof-like

Išleidimo metai

2023

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Tiražas

50

Intarpas

Swarovski kristalas

Norint pažymėti Naujuosius, 2023-uosius Metus, Lietuvos monetų kalykla sukūrė šių metų simboliui skirtą monetą. Tai išskirtinio grožio moneta, skirta Juodojo vandens triušio metams. Šis mūsų meistrų naujausias kūrinys yra ne tik puikus pirkinys kolekcijai, bet ir originali dovana žmonėms, gimusiems Triušio metais.
Kiekis
- +
Kaina
1.900,00

Aprašymas

Švelnusis metų šeimininkas
Kinų horoskopas sako, kad Juodojo vandens triušio metai būna tik kartą per 60 m., tad šie metai tikrai bus išskirtiniai. Kinai tiki, kad triušio metais gimę žmonės pasižymi švelnumu, inteligencija. Jie yra šeimyniški, draugiški, todėl jie yra daugelio mėgstami žmonės, kompanijos siela. Būtent tokį triušį vaizduoja naujoji moneta, kuri skirta šių metų šeimininkui.

 

Juodasis vandens triušis neša sėkmę, todėl įvairiose kultūrose triušiui skiriama daug pagarbos ir simbolikos. Įvairiais laikais triušio pėdutė ar uodega būdavo naudojama kaip sėkmės ir apsaugos amuletas. Iki šiol tikima, kad padovanotas triušis į namus atneša darną, draugiškus santykius ir šilumą. Norint perteikti šias triušio savybes, sukūrėme monetą, kuri yra nepavaldi laikui. Jos gamyboje naudotas sidabras, o meistrai pritaikė specialų monetos padengimą, kuris apsaugo nuo nusidėvėjimo.

 

Žemės stichijos atstovas

Nors šių metų šeimininkas yra vandens triušis, iš tiesų šis meilus žvėrelis atstovauja žemės stichiją. Todėl triušis visuomet siejamas su pastovumu, su šaltu protu ir inteligencija. O vandens stichija šias triušio savybes dar labiau išryškina ir pripildo triušį intuicija bei gebėjimu prisitaikyti skirtingose situacijose.

 

Norėdami pabrėžti išskirtinį šių metų simbolį, kuris taip retai aplanko mus, Lietuvos monetų kalyklos meistrai triušio atvaizdą sukūrė sujungdami daugybę mažu veidrodėlių, kurių kiekvienas simbolizuoja vandens lašą. Kartu jie sukuria išskirtinio grožio triušio atvaizdą, kuris žėri šviesoje.

 

Monetos averse – stilizuotas Niujė herbas. Jo apačioje esančios sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“. Kiekviena moneta jau paruošta dovanojimui – supakuota specialioje  dėžutėje.

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

 

Papildoma informacija

Dailininkas

Egidijus Rapolis

Skersmuo

100 mm

Svoris

1 kg

Metalas

Sidabras Ag999

Kokybė

proof-like

Išleidimo metai

2023

Pakuotė

Reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Tiražas

50

Intarpas

Swarovski kristalas