Aprašymas
Su kuo jums asocijuojasi cirkas? Dažnam tai reiškia įspūdžių, spalvų ir juoko kupiną vietą, kur gali išsipildyti net slapčiausios svajonės… Taip pat tai – ir namai tiems, kurie turi ypatingų, kone magiškų sugebėjimų: čia plonyčiu lynu dviratuką mina klounas, ant trapecijos piruetus atlieka grakštusis akrobatas, o plačiai išsišiepęs žongliruotojas demonstruoja, kiek kėglių gali mėtyti siūbuodamas ant kamuolio. Visus šiuos įgūdžius įkūnija ir serijos „Pastelinis cirkas“ pagrindinis veikėjas – raudonnosis Klounas, kurio simbolinį virsmą paukščiu liudija visos serijos monetos.
Serijos dailininkė Laimutė Varkalaitė, pristatydama „Pastelinis cirkas“ idėją, sakė: „Šis cirkas yra lengvas ir plevenantis, švelnių spalvų kedenamas, įsibėgėjantis ir skrendantis, tačiau jo vidus – uolos stiprumo, nes noras kilti – neįveikiama jėga. Noriu papasakoti istoriją apie tai, kaip vidinė būsena tampa matoma, ir tai, kuo trokštame būti, virsta realybe nuo užgimimo iki sielos skrydžio, kurį simbolizuoja besikeičiantis Klounas. Grafine juvelyrika detale po detalės stengiausi perteikti veržlumo jausmą – pajuskite jį!“
Antrosios monetos „Skrendantis“ reverse vaizduojamas įspūdingą kostiumą lyg sparnus plačiai išskleidęs Klounas-Akrobatas, kuris pasistiebęs ant kamuolio ištiestomis rankomis ir išlaikydamas viso kūno pusiausvyrą mintimis susitelkia į skrydžio jausmą taip, kad ant jo rankų balansuojantys sviediniai net nepajuda. Jo aprangos ornamentai hipnotizuoja žiūrovą – tik atidžiau įsižiūrėjus paaiškėja, jog Klouno kūnas tampa pačiu cirku, kurio palapinės tentas plevena ant jo pečių. Dizaino autorė šį serijos veikėją pristato taip: „Įsivaizduoju, kad jau tuoj pakilsiu – rankas išskleidęs laukiu kantriai. Po pėdomis man pasiliks pasaulis… Aš tapsiu dvisparniu ir nešiu žinią apie jį – jausmingą Pastelinį cirką!“
Serijos dizaino autorė L. Varkalaitė, numizmatams jau pažįstama iš „Kriptidų pasaulio“, unikalia maniera perteikė ne tik žaismingą cirko simboliką, bet ir svajonių – net ir fiziškai neįmanomų – atkakliai siekiančio žmogaus kelionę. Reverse žiūrovo akį veda grakščios linijos, kurios persipina sukurdamos įmantrius, matematiškai preciziškus ornamentus, o juos užpildo svajingi pasteliniai atspalviai.
Kolekcinės sidabrinės monetos „Skrendantis“ paviršius apdirbtas sendinimo būdu, o reversą puošia UV spauda. Averso pusę įrėmina cirko scenos užuolaidos, pro kurias matosi kylantis balionas, o jo viduryje – stilizuotas Niujė herbas. Žemiau sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.
Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.