Aprašymas
„Internete pamačiau meno šedevrą, tiksliau – Milano Duomo katedros duris“, – pasakoja L. Gibiard’as. „Man atrodė, kad vaizdas toks nepakartojamas, jog turėjau ką nors iš to padaryti – nemėgstu aklai kopijuoti paveikslėlių, todėl ėmiau ir pakeičiau kiekvieną durų plokštę, kad sukurčiau šį tą unikalaus“, – aiškina autorius. Lietuvos monetų kalyklos meistrai talentingo jaunuolio kūrybą perkėlė į įspūdingo grožio sidabro monetą. Jos reverso centre abipus gaublio vienas kitam į akis žvelgia du Škotijos simboliai: nacionaliniu gyvūnu laikomas vienaragis bei dažnai bekraščiuose Škotijos viržynuose sutinkamas taurusis elnias. Viršuje matomas žvėrių karalius liūtas, o apačioje – plačiai sparnus išskleidęs ir žvilgsniu kraują stingdantis erelis. Taip pat kairiajame krašte ant tauriojo elnio ragų galima pamatyti besiraizgančią gyvatę. Gyvūnų vaizdinį supa dekoratyvios juostelės, daugeliui atpažįstamos iš didikų rūmų visoje Europoje. Dėmesys detalėms ir tikslumas yra tai, kas išskiria šią užburiančio grožio sidabrinę kolekcinę monetą iš kitų.
„Kurdamas kiekvieną šedevrų įkvėptą dizainą paprastai idėjų semiuosi iš neoklasicizmo, Viktorijos laikų ar senovės graikų meno – viskas, kas turi daug sudėtingų detalių ar daug ornamentų, mane žavi“, – pasakoja Louis’as. Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas. Kūrinys pagamintas iš sendinto sidabro, kaldinant taikyta aukšto reljefo technologija. Ši moneta, skirta gamtos galiai ir grožiui įprasminti, tikrai ras vietą jūsų numizmatikos gaminių kolekcijoje.
Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.