5 dolerių sidabrinė moneta „Elžbieta I“

Prekės kodas: 15221511
Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Technologijos

aukštas reljefas, UV spauda

Intarpas

Natūralus deimantas

Tiražas

500

Nominalas

5 Doleriai, Niue

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Lietuvos monetų kalykla, norėdama pagerbti iškiliausias, visuotiniais įkvėpimais tapusias žinomas damas, sukūrė monetų seriją „Moterys“. Pristatome pirmąjį šios serijos kūrinį – vienai garsiausių Anglijos valdovių – Elžbietai I skirtą išskirtinio grožio monetą. Ji pradžiugins ne tik kolekcionierius, bet ir žmones, mėgstančius gauti kokybiškas ir prasmingas dovanas, už kurių slypi įdomios bei įtraukiančios istorijos.

Kiekis
- +
Kaina
250,00 

Aprašymas

Karaliene Mergele dar kartais vadinama Anglijos ir Airijos karalienė valdė nuo 1558 m. iki pat savo mirties 1603 m. Nors buvo sulaukusi daugybės vedybinių pasiūlymų, Elžbieta I taip ir liko netekėjusi – dėl šios priežasties ji ir gavo skaistuolės vardą. Didžiulį vaidmenį valdovės aplinkoje atliko jos patarėjai – Elžbieta jų mielai klausė, su jais diskutavo ir kartu spręsdavo svarbiausius šalies valdymo klausimus. Vienas iš jų buvo puikiai žinomas alchemikas Johnas Dee – tyrinėtojas, esą mokėjęs angelų kalbą. Jis tam tikru laikotarpiu netgi buvo Elžbietos I asmeniniu astrologu.

 

Norėdami atskleisti taurią, šviesią ir drąsią šios valdovės asmenybę, sukūrėme įspūdingo grožio kolekcinę monetą su jos atvaizdu. Reverse valdovės portretą puošia natūralus baltasis deimantas, žymintis moteriškos prigimties skaidrumą, tyrumą bei kartu aštrų protą. Moneta nukaldinta taikant aukšto reljefo ir UV spaudos technologijas. Šis išskirtinis kūrinys gali tapti puikia dovana mylimai moteriai, simbolizuojančia, jog moterys yra ne tik mamos ar šeimos židinio saugotojos, bet ir drąsios, išskirtinės bei tvirtos valdovės. Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Technologijos

aukštas reljefas, UV spauda

Intarpas

Natūralus deimantas

Tiražas

500

Nominalas

5 Doleriai, Niue

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla