5 dolerių sidabrinė moneta „Dovydas”

Prekės kodas: ,15221422
Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Technologijos

aukštas reljefas

Tiražas

500

Išleidimo metai

2022

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Nominalas

5 Dollars, Niue

Nesvarbu, kieno rankomis sukurtas, menas visada stebina, žavi ir priverčia sustoti, įsižiūrėti bei susimąstyti. Norėdami pagerbti garsiausius menininkus, Lietuvos monetų kalyklos meistrai sukūrė išskirtinę kolekcinę sidabrinę monetą „Dovydas“. Joje įamžinta viena iš seniausių meno rūšių – skulptūra.

Kiekis
- +

Aprašymas

Viena iš sudėtingiausių meno šakų laikomai skulptūrai itin svarbus kiekvienas štrichas ir judesys, kuris kūrėją gali arba priartinti prie kūrinio užbaigimo, arba visiems laikams jį sugadinti. Čia svarbus ne tik įkvėpimas – daugybė skulptorių naudoja išskirtines asmenines technikas, kurios leidžia akmenyje iškalti pačias tikroviškiausias formas. Dažnai tam prireikia ne tik daug laiko, kruopštumo ar valios, bet ir užsispyrimo, o kartais – net aklos sėkmės.

 

Kai kurie meistrų darbai yra tokie garsūs ir žinomi visame pasaulyje, kad atstoja pačių menininkų „vizitinę kortelę“. Vienas tokių – skulptūros meno pavyzdžiu laikomas „Dovydas“. Jį įamžinanti sidabrinė kolekcinė moneta – tai išskirtinis kūrinys, vaizduojantis ypatingą skulptūros gimimo momentą.

 

Monetos averse galima matyti simboliniame uolienos paviršiuje iškaldintą Dovydo profilį, o reverse – Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretą. Gamybai naudota aukšto reljefo technologija, kuri išraiškingai perteikia kaldinamo marmuro faktūrą. Tai – išskirtinio dizaino kūrinys ir puiki dovana žmogui, vertinančiam meną ar besidominčiam istorija. Kolekcinė moneta „Dovydas“ parduodama lakuotoje medinėje dėžutėje.

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

62,2 g

Skersmuo

50 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Technologijos

aukštas reljefas

Tiražas

500

Išleidimo metai

2022

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Nominalas

5 Dollars, Niue