1,50 Eur moneta, skirta pasakai ,,Eglė – žalčių karalienė” (iš serijos ,,Mano pasakos”) 5 vnt.

Prekės kodas: 06000272
Metalas

Varis, Nikelis CuNi

Svoris

11 g

Kokybė

UNC

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Dailininkas

Eglė Ratkutė

Monetos reverse – Žalčio ir Eglės, pagrindinių pasakos herojų, akistata; įspūdį sustiprina Eglės plaukai, alegoriškai susiliejantys su jūros bangomis, atplaukiančiomis balta ir raudona puta. Žalčio…

Kiekis
- +
Kaina
15,00 

Aprašymas

Monetos reverse – Žalčio ir Eglės, pagrindinių pasakos herojų, akistata; įspūdį sustiprina Eglės plaukai, alegoriškai susiliejantys su jūros bangomis, atplaukiančiomis balta ir raudona puta. Žalčio kūną puošiantis raštas simboliais – piktogramomis – pasakoja šios pasakos istoriją, įkomponuotas ir pasakos pavadinimas „Eglė – žalčių karalienė“. Kompozicijoje – ir medžių siluetai, tarsi aliuzija į medžiais paverstus vaikus.

Monetos averse – mezginys, tarsi aliuzija į jaukų vakarą, kai buvo sekamos pasakos, vėlaus meto iliuziją dar labiau sustiprina žvaigždutės ir mėnulis kompozicijos kairėje: pirmoji serijos „Mano pasakos“ moneta pradedama jaunatimi. Kompozicijoje (mezginyje) simboliais atvaizduoti pagrindiniai pasakos elementai, žemiau jų – simbolinis Vyčio siluetas. Kompozicijos viršuje – tarsi siūlu išsiuvinėtas užrašas „Lietuva“, dešinėje – nominalas „1,50 €“ ir 2021 metai.

Papildoma informacija

Metalas

Varis, Nikelis CuNi

Svoris

11 g

Kokybė

UNC

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Dailininkas

Eglė Ratkutė