1 dolerio sidabrinė moneta „Tariel kova su laukiniais žvėrimis“

Prekės kodas: 15221327
Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

31,1 g

Skersmuo

40 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Tiražas

1000

Išleidimo metai

2022

Nominalas

1 Doleris, Niue

Pakuotė

dėžutė, skaidri kapsulė

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

XII amžiaus kartvelų poeto ir mąstytojo Šotos Rustavelio kūrinys – nacionalinė epinė poema „Karys liūto kailyje“ – yra laikomas vienu reikšmingiausių kūrinių viduramžių literatūros istorijoje. Įkvėpti šio literatūros šedevro, Lietuvos monetų kalyklos kūrėjai sukūrė įspūdingą monetų seriją ir pavadino poemos garbei. Pristatome antrąją serijos monetą – „Tariel kova su laukiniais žvėrimis“, kurioje vaizduojama įspūdinga poemos scena – karžygio akistata su laukiniais žvėrimis.

Kiekis
- +
Kaina
119,00 

Aprašymas

Karžygys Tarielis yra vienas pagrindinių minėtosios poemos veikėjų – jis beprotiškai įsimylėjęs Nestaną-Darejaną. Norėdamas išreikšti savo karštus jausmus, Tarielis dėvi liūto kailį, kuris jam primena mylimąją. Vieną dieną Tarielis tampa dviejų laukinių žvėrių – tigro ir liūto – kovos liudininku. Jis nužudo liūtą, kad apgintų tigrą, tikėdamasis, kad tigras bus nuolankus. Deja, laukinis tigras Tarielio vos nenužudo – laimei, karžygys galiausiai laimi prieš žvėrį.

 

Monetos dizainas kupinas simbolių – pavyzdžiui, fone pavaizduotos įspūdingos uolos yra subtili užuomina į Sakartvelą – šalį, iš kurios kilęs poemos autorius Šota Rustavelis. Monetą kaldinę meistrai itin daug dėmesio skyrė detalėms, todėl ji išsiskiria savo grožiu. Kūrinio gamyboje taikytos aukšto reljefo ir modernios kalybos technologijos. Monetos averse matomas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

31,1 g

Skersmuo

40 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Tiražas

1000

Išleidimo metai

2022

Nominalas

1 Doleris, Niue

Pakuotė

dėžutė, skaidri kapsulė

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla