1 dolerio sidabrinė moneta „Kioea“

Prekės kodas: 15221325
Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

31,1 g

Skersmuo

40 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Technologijos

UV spauda

Išleidimo metai

2021

Tiražas

1000

Pakuotė

dėžutė, skaidri kapsulė

Bėgant metams, Žemėje vieni ar kiti gyvūnai išnyko dėl pačių įvairiausių priežasčių. Kartais dėl to buvo kalta klimato kaita, kitais atvejais įsikišdavo žmogus. Anot mokslininkų, kasdien išnyksta apie 150 gyvūnų rūšių. Ar būtų įdomu juos pažinti? Paslaptingi, jau šimtus metų nebeegzistuojantys gyvūnai, kelia žavesį.  Lietuvos monetų kalyklos naujojoji monetų serija „Paslaptingai dingę gyvūnai“ kviečia žavėtis ir susipažinti su keletu iš jų.

Kiekis
- +
Kaina
119,00 

Aprašymas

Naujosios kolekcinės monetos is serijos Dingę gyvūnai „Kioea“ dizainas – tai įspūdingas kiekvienos, net ir pačios smulkiausios, Kioea paukščio išvaizdos detalės atkartojimas. Plunksnos, medžio lapų gyslos ir snapo vingiai – tai kruopštaus ir profesionalaus darbo rezultatas.

 

Monetoje vaizduojamas daugiau nei prieš šimtą metų Havajuose skraidęs paukštis Kioea (Chaetoptila angustipluma). Tai ryškiaspalvis paukštis tupintis ant medžio šakos lapų tankmėje. Kioea paukštis buvo nemažas, su ilga uodega ir ilgu lenktu snapu. Iš kitų medsiurbinių, jis išsiskyrė plačia juoda juostele ant galvos. Tikėtina, kad patys havajiečiai su šiuo paukščiu nebuvo gerai susipažinę. Apie jį nekalbama tautosakoje, Kioea plunksnų nerandama liaudies dirbiniuose, o muziejuose yra vos keletas paukščio atvaizdo egzempliorių.

 

Įdomu tai, kad havajietiškai žodis kioea pažodžiui reiškia stovėti aukštai – jis tarsi išdidžiai žvelgia iš viršaus. Paukščio žvilgsnis – taip pat svarbus monetos akcentas. Kokią istoriją jis pasakoja?

 

Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

 

Kūrinio gamyboje taikytos skaitmeninės spaudos bei sendinimo technologijos.

 

Įdomu, kodėl ant monetos pavaizduota Jos Didenybė karalienė Elžbieta II ar kiti Niujė simboliai? O gal norite sužinoti, kodėl kaldiname dolerius? Skaitykite ČIA.

Papildoma informacija

Metalas

Sidabras Ag999

Svoris

31,1 g

Skersmuo

40 mm

Kokybė

sendintas sidabras

Nukaldinta

Lietuvos monetų kalykla

Technologijos

UV spauda

Išleidimo metai

2021

Tiražas

1000

Pakuotė

dėžutė, skaidri kapsulė