Visos naujienos
2020-01-15

Pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta LBCOIN

  • Naujienos

Dar 2019 m. Lietuvos bankas pasirašė sutartį dėl pirmosios pasaulyje skaitmeninės kolekcinės monetos programavimo darbų – LBCoin.

Skaitmeninė kolekcinė moneta ir su ja susieta fizinė moneta bus išleistos dar šių metų pradžioje – jau netrukus!

Fizinė moneta turės nominalą, ribotą tiražą ir bus nukaldinta Lietuvos monetų kalykloje.

Pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta bus skirta Lietuvos istorijai

Ketinama išleisti 24 tūkst. skaitmeninių, blokų grandinės technologija sukurtų kolekcinių žetonų. Kiekvienas žetonas vaizduos vieną iš dvidešimties signatarų, o kolekcininkai galės bandyti surinkti visą dvidešimties žetonų kolekciją. Žetonai suskirstyti į šešias kategorijas, atsižvelgiant į signatarų veiklos sritis – po 4 tūkst. kiekvienos kategorijos vienetų. Klientas, pirkdamas skaitmeninę kolekcinę monetą, gaus šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, tačiau tik surinkęs šešis skirtingų kategorijų žetonus, juos galės išsikeisti į fizinę kolekcinę sidabro monetą.

Žetonus bus galima įsigyti ir laikyti Lietuvos banko elektroninėje parduotuvėje. Fizinės kolekcinės monetos nominalas bus neįprastas – 19,18 Eur ir skirtas šiai Lietuvai svarbiai datai įamžinti. Sidabro moneta – kredito kortelės dydžio ir formos, joje vaizduojamas Nepriklausomybės aktas ir signatarai. Lietuvos banko išleidžiamos numizmatinės vertybės yra skirtos kolekcionavimui. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius ar asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti.

Tai bus dar vienas bendras Lietuvos monetų kalyklos ir Lietuvos banko projektas, dar vienas žingsnis padėsiantis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų (FinTech) strateginę veiklos kryptį. Jos tikslas – padėti Lietuvos ir užsienio įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje.

 

Daugiau informacijos: https://www.lb.lt/lt/skaitmenine-kolekcine-moneta-lbcoin

 

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos