Visos naujienos
2021-07-10

Paslaptinga laukinė Afrika

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Šiandien daugelis trokšta nukeliauti į tolimiausius pasaulio kraštus, tačiau paskutiniųjų įvykių akivaizdoje tai nėra taip paprasta. Tad apie tropikų karštį, laukines džiungles ir neregėtas kultūrines tradicijas dažnai galime tik pasvajoti. Lietuvos monetų kalykla išsiilgusiems egzotikos siūlo susipažinti su svečiu iš  laukinės Afrikos.

Pavojingas svečias iš atogrąžų miškų

Aš esu iš labai nuodingų ir pavojingų gyvačių šeimos Afrikoje, kuri gyvena įvairiuose atogrąžų miškuose, savanose ir dykumose, tačiau labiausiai yra paplitusi pietinėje Sacharos dalyje. Tradiciškai yra atpažįstamos 4 mano šeimos narių rūšys, aš esu viena iš jų. Aš esu pati didžiausia savo šeimoje ir galiu užaugti net iki 2,5 metrų ilgio. Turiu juodą uodegą, bet pati esu ne juoda. Aš esu itin arborealinė – gyvenu atogrąžų miškuose Centrinėje Afrikoje. Beveik visą gyvenimą praleidžiu medžių viršūnėse, todėl žmonių nesutinku… Beveik. Organizme turiu nepaprastai stiprių nuodų – neurotoksinų, kurių man reikia medžioklei, norint nugalabyti greitą ir stiprų grobį, pavyzdžiui, paukščius ir gyvūnus. Tai atlieku žaibiškai greitai – graužikui nužudyti man užtenka vos kelių sekundžių.  Geriausiai jaučiuosi dieną ir turiu gerą regėjimą… Aš apžiūrėsiu tave ir dingsiu žaliojoje augalijoje, tau nespėjus nė mirktelėti. Aš tave matau. Ar jau atpažinote, kas jus stebi? Tai naujojo Lietuvos monetų kalyklos kūrinio personažas – žalioji mamba.

Unikali dizaino ir gamybos technologija

Monetos „AR TU MANE PAŽĮSTI?“ reverse tiesiai į Jus žvelgia itin nuodingos, Afrikoje paplitusios gyvatės – žaliosios mambos akis. Realios akies vaizdui išgauti buvo panaudota speciali UV lako technologija – akis yra išgaubta, o gyvatės žvynai turi mini reljefą. Sodri žalia spalva suteikia žaliosios mambos vaizdiniui dar daugiau realistiškumo. Dėl pritaikytų dizaino ir reljefo sprendimų atrodo, tarsi į jus žvelgtų pati gyvatė.

Monetos averse – Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

Įspūdinga moneta parduodama kapsulėje, kuri yra patalpinta į specialią pakuotę – lankstinuką. Šiai pakuotei buvo surastas ir įgyvendintas unikalus dizaino sprendimas. Juoda spalva atspindi monetos personažo, žaliosios mambos, pavojų. Pati gyvatė vaizduojama šliaužianti viso lankstinuko plotu, o jos akis – moneta „AR TU MANE PAŽĮSTI“ – puikiai įkomponuota į dizainą.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos