Visos naujienos
2021-07-02

Pasinerkite į vasarą! Sezono spalva – rožinė.

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Vasaros simboliu tapusi rožinė sriuba „Šaltibarščiai“ užburia ne tik ryškiomis spalvomis, bet ir unikaliu skoniu. Šis patiekalas net šaltuoju metų laiku kviečia prisiminti vasarą, o dėl įvairių variacijų – niekaip neatsibosta. Lietuvos monetų kalykla kviečia į „Šaltibarščius“ pažvelgti per šiuolaikiškos sidabrinės monetos prizmę!

 

 

Alkį žadinantis dizainas

Kolekcinė riboto tiražo sidabrinė moneta „Šaltibarščiai“ – autentiškas kūrinys, skatinantis visa galva pasinerti į vasarą… Arba į šaltibarščių lėkštę! Pirmiausia žvilgsnį patraukia ryyyškiai rožinė monetos pakuotė – lankstinukas, kurį atvėrus,  šaltos sriubos gerbėjų laukia „The World Tastes“ kolekcijos moneta.

Dėl unikalių monetos reverse pritaikytų dizaino ir reljefo sprendimų bei UV lako technologijos atrodo, tarsi prieš jus iš tikrųjų būtų patiekta gaivinanti rožinė sriuba, verčianti godžiai varvinti seilę… Marinuoti burokėliai, kefyras, švieži agurkai, svogūnų laiškai, putpelių kiaušiniai ir sodraus skonio suteikiantys krapai… Viskas apgalvota iki detalių. Rodos, tiesiog imki ir skanauki!

Averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas ir specialus Lietuvos monetų kalyklos riboto leidimo kolekcijos ženklinimas „The World Tastes – Limited series“.

Slaptas patiekalo receptas

Pirmą kartą pamatę šaltibarščius, užsieniečiai neretai galvoja – ar tai išvis valgoma? Tačiau paragavus šio patiekalo, burnoje prasideda gaivių skonių karnavalas ir nuomonė kaipmat pasikeičia. Vienas po kito pažyra smalsūs klausimai – o kodėl ji rožinė, kas tai per skystis joje, koks šios sriubos receptas..?

Receptų variacijų yra daug ir vienos yra geresnės už kitas. Tačiau visi žinome, jog genialumas – slypi paprastume. Specialiai „Šaltibarščių“ monetos išleidimo proga Lietuvos monetų kalykla dalijasi šio nuostabaus patiekalo gamybos procesu – tereikia nuskaityti QR kodą, esantį ant monetos pakuotės. Skanios ir rožinės vasaros!

 

Monetos išleidimo data: 2021 08 31

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos