Visos naujienos
2020-02-02

Pasaulio pinigų parodoje pelnyti apdovanojimai!

  • Naujienos

Pasaulio pinigų parodoje Berlyne Lietuvos monetų kalyklos nukaldintos ir Lietuvos banko išleistos kolekcinės monetos pelnė apdovanojimus net dviejose kategorijose!

Lietuvos monetų kalykla taip pat kaldino ir Latvijos banko išleistą „Medaus“ monetą, kuri apdovanojimuose Berlyne nugalėjo „Meniškiausios monetos“ kategorijoje ir buvo išrinkta „Metų moneta“!

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos 50 eurų aukso, 20, 10 ir 5 eurų sidabro monetos nugalėjo „Inovatyviausios monetos“ kategorijoje, o 5 eurų sidabro moneta, skirta Joninėms (Rasos šventei), laimėjo Metų sidabro monetos kategorijoje. 37-ame „Metų monetos“ (angl. Coin of the Year) konkurse, kurį rengia JAV numizmatinių katalogų leidėjas Krause Publications, buvo vertintos 2018 m. išleistos monetos.

Pradiniame etape vertintos daugiau kaip 1 000 monetų, kurias pateikė 45 už monetų išleidimą atsakingos institucijos iš viso pasaulio. Iš jų atrinkta 100 monetų ir nominuota dešimtyje kategorijų. Nugalėtojus išrinko tarptautinė komisija iš daugiau kaip 100 numizmatikos ekspertų iš viso pasaulio – pradedant žurnalistais ir baigiant techniniais ekspertais.

Vien patekimas į šimtuką ir Lietuvos vardo paminėjimas šalia tokių kolekcinių monetų kaldinimo grandų kaip Didžioji Britanija, Prancūzija ar Australija yra didelis įvertinimas, o laimėjimas dviejose kategorijose – tikrai įspūdingas pasiekimas mūsų šaliai. Tikimės, kad šie apdovanojimai ir pripažinimas įkvėps visus mus naujiems kūrybiniams ieškojimams!

INOVATYVIAUSIA MONETA

„Inovatyviausios monetos“ kategorijoje apdovanota kolekcinių monetų serija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Unikalią seriją sudaro trys žiedų formos sidabro monetos, o pačiame viduryje – aukso moneta. Pastaroji skirta Vasario 16 d. Akto signatarams, o sidabro monetos – diplomatijai, ginkluotosioms pajėgoms ir sukarintoms struktūroms bei teisinei sistemai. Tai keturios monetos, kurias galima sudėti į vieną bloką.

METŲ SIDABRO MONETA

Metų sidabro moneta pripažinta 5 eurų moneta, skirta Joninėms (Rasos šventei). Jos dizainą sukūrė dailininkė Eglė Ratkutė. Monetos reverse pavaizduoti Joninių šventės simboliai – besiskleidžiantis paparčio lapas, mėnuo, saulė ir žolynų vainikas, sujungti į vieną sūkurį, kurio centre yra stilizuotas paparčio žiedas, tarsi prasišviečiantis per rasos lašą. Monetos averse – iš vandens lašelių susiformuojantis Vytis.

MENIŠKIAUSIA METŲ MONETA

Lietuvos monetų kalykla taip pat kaldino ir Latvijos banko išleistą „Medaus“ monetą, kuri apdovanojimuose Berlyne nugalėjo „Meniškiausios monetos“ kategorijoje ir buvo išrinkta „Metų moneta“!

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos