Visos naujienos
2021-03-22

Nauja kolekcinė moneta „Paskutinis žvilgsnis į Palmyrą“

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Skaičiuojama, kad pasaulyje yra daugiau nei 2 milijonai miestų, tačiau mes gyvename ir net nesusimąstome apie jų gausą ir įvairovę. Ar žinote, kokie prieš šimtus metų gyvavę miestai buvo svarbūs, galingi ir didingi?.. Kai kurie jų paslaptingai išnyko palikę tik istoriją, legendas, gražią ir įstabią architektūrą.

 

Palmyra – buvęs šiaurės Sirijos miestas, tiriamas nuo XVIIIa. pabaigos. Pirmą kartą ji buvo minima II tūkstantmečio pr. m. e. pirmoje pusėje. Šis miestas buvo žymus Vidurinių Rytų prekybos centras. Graikiškai miesto pavadinimas reiškia „palmių miestas“. Jis išaugo aplink tolimą oazę Šilko kelyje, einančiame nuo Kinijos ir Indijos iki Viduržemio jūros.

Palmyros miestas – ambicingos moters simbolis. Palmyros karalienė Zenobija sėkmingai priešinosi Romos imperijos didybei ir galiai, įkūrė autonomišką imperiją. Ji buvo kultūringa valdovė ir puoselėjo intelektualinę aplinką, kurioje galėjo dalyvauti mokslininkai ir filosofai. Ji buvo tolerantiška savo pavaldinių atžvilgiu ir saugojo religines mažumas. Karalienė išlaikė stabilią administraciją, kuri valdė daugiakultūrę imperiją. Užfiksuota daug pasakojimų apie jos likimą. Jos pakilimas ir kritimas įkvėpė istorikus, menininkus ir romanistus, ji yra patriotiškas simbolis Sirijoje.

Šiandieninė Palmyra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ji žymi dėl išlikusių šventyklų fragmentų, dinastinių kapaviečių (požeminių hipogėjų, kapų-bokštų), pastatų sienų. Vienas geriausiai žinomų architektūrinių paminklų – Triumfo arka, kuri 2015 metais buvo sunaikinta ISIS teroristinės organizacijos.

Monetos averse vaizduojama Paminklinė arka, dar vadinama Triumfo arka, buvo romėnų dekoratyvinė arka Palmyroje, Sirijoje.

Reversą puošią Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas centre, apsuptas Palmyros architektūros dizaino elementų.

Daugiau apie monetą ir išankstinės rezervacijos čia

Išankstinės rezervacijos mūsų puslapyje nuo 2021 03 16

Prekybos pradžia 2021 04 05

 

 

 

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos