Visos naujienos
2022-01-27

Monetų serijos „Meilės mitai“ tęsinys: naujos istorijos detalės

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Lietuvos monetų kalykla pristato antrąjį monetų serijos „Meilės mitai“ kūrinį – monetą „Jasonas ir argonautai“, skirtą meilei, ištikimybei ir drąsai kovoti už savo svajones.

Didvyrio Jasono ir argonautų pergalė

Ši moneta – antroji Medėjos ir Jasono meilės istorijos dalis. Pirmojoje pasakojama apie jų jausmus, o naujoji moneta yra tarsi meilės pažado įrodymas: Jasonas grįžta pas savo mylimąją jau su aukso vilna – simboliu, jog tikrai meilei įveikiamos visos kliūtys. Jai nėra per stiprių priešininkų, nes dėl mylimo žmogaus įmanoma perplaukti net ir audringiausias jūras.

Monetos reverse vaizduojamas graikų mitologijoje didvyriu laikomas Jasonas, kuris, lydimas garsiųjų argonautų, keliavo į Kolchidę pagrobti aukso vilnos. Tai buvo viena iš užduočių, kurią Jasonas turėjo įgyvendinti, norėdamas netrukdomai mėgautis laime su Medėja. Naujoje sidabrinėje monetoje vaizduojama Jasono pergalė. Jis, įveikęs vilną saugantį drakoną, grįžta pas savo mylimąją su įrodymais, kad jo meilė gali įveikti bet kokius sunkumus. Ši moneta pasakoja istoriją apie žmogaus kovą bei triumfą siekiant net ir sudėtingiausių tikslų.

Meilė, kuriai nėra kliūčių

Naujausia serijos „Meilės mitai“ kolekcinė moneta pagaminta iš gryno sidabro, todėl yra išskirtinio grožio. Monetos reverse vaizduojamas ne tik Jasonas, bet ir jo įveiktas drakonas, o taip pat ir pasiektas tikslas – pagrobta aukso vilna. Kolchidės karalius Ajetas Jasonui buvo skyręs ir daugiau užduočių: pakinkyti jaučius, besispjaudančius ugnimi, išarti jais lauką, užsėtą drakono dantimis, o galiausiai pagrobti aukso vilną. Karalius tikėjosi, kad tokios užduotys yra neįmanomos, tačiau Jasono drąsa, užsispyrimas ir tyra meilė Medėjai parodė, kad neįmanomų užduočių įsimylėjusiam žmogui nėra.

Lietuvos monetų kalyklos kūrinys simbolizuoja nesibaigiančią meilę, kuri gali įveikti visas kliūtis. Nuoširdžiai vienas kitą mylintys žmonės gali paversti bet kokią pasaką realybe. Būtent tai vaizduojama naujojoje monetoje, kuri nukaldinta pritaikius moderniausias technologijas.

Monetos averse vaizduojamas Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas, apsuptas vijoklinių augalų – tai stebuklingų žolelių, kurias panaudojusi Medėja užmigdė drakoną, saugojusį aukso vilną, simbolis. Burtininkė taip pasielgė tam, kad vilną galėtų pagrobti jos mylimasis.

Moneta „Jasonas ir argonautai“ nukaldinta taikant UV spaudos bei aukšto reljefo technologijas. Kūrinio pakuotė – medinė dėžutė – pasižymi unikaliu sendintu dizainu. Ši kolekcinė moneta puikiai tiks kaip dovana žmogui, kuriam norite palinkėti amžinos meilės, o gal joje prisipažinti.

Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą „Jasonas ir argonautai“ ČIA.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos