Moneta „Mozaika“ – kūrybinės laisvės simbolis
- Mūsų projektai
- Naujienos
Mozaikos menas neretai asocijuojasi su klasika bei tradicinio meno kūriniais. Juk šimtmečiais namai ir sodai buvo dekoruojami tokio tipo paveikslais! Tačiau už tradicinio raiškos būdo gali slypėti novatoriškos idėjos ir šiuolaikiško stiliaus pojūtis, menas, kuriame vyrauja nesąmoningumas.
Sidabrinė moneta „Mozaika“ – meno kūrinys, kuriame mozaika nušvinta naujais ir netikėtais atspalviais.
„Mozaikos“ monetoje pritaikytas šiuolaikinis meno sprendimas skatina pasinaudoti asmenine bei kūrybine laisve, drąsiai reikšti savo stiliaus pasirinkimus ir į savo dekorą įmaišyti abstraktų, stilizuotą ar net fotorealistinį meną.
Ne(suderinami) simboliai
Sidabrinė moneta „Mozaika“ – vieta, kur susijungia smulkūs gabalėliai ir subtilios detalės. Nesąmoningo meno, t. y. siurrealizmo įkvėpti monetos dizaino sprendimai skatina nebijoti savo minčių, kūrybinių sprendimų. Čia susijungia skirtingi, priešingi komponentai.
Siurrealizmo dailės kūriniuose iškraipomos daiktų savybės, pabrėžiamas sugretinimo absurdiškumas, o tikrovė susimaišo su sapnų, haliucinacijų ar erotinių fantazijų objektais. Kaip ir minėtosios meno srovės paveiksluose, taip ir naujojoje kolekcinėje monetoje, vaizdas kuriamas iš atskirų, nesusijusių detalių.
Monetos reverse iš smulkių mozaikos detalių pavaizduoti du simboliai. Pirmasis – skvarbiu žvilgsniu tiesiai į jus žvelgiančio menininko portretas. Antrasis – graikų geometrinio stiliaus ornamentas ,,meandras“, reiškiantis „vingį“ arba „vingiavimą“ ir simbolizuojantis amžinumą, vienybę bei harmoniją. Šis raštas tarsi grandis, kuri sujungia atskiras dėliones detales į estetišką visumą. Tai sugretinti skirtingi ir susijungę į meno visumą simboliai.
Averso centre puikuojasi Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas, kurį supa smulkios mozaikos detalės.
Siurrealizmo paradoksalumą pabrėžia ir monetos pakuotė – subtili medinė dėžutė, sertifikato viršelį puošia minėtieji „meandrai“.