Visos naujienos
2021-12-16

Moneta, alsuojanti romantika

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Prieš jūsų akis – naujausias Lietuvos monetų kalyklos kūrinys. Tai įspūdinga, muzika alsuojanti kolekcinė sidabro moneta „Romantika“ iš serijos „Muzikos stiliaus augintiniai“. Ši monetų serija kviečia pasinerti į muziką, jos stilių įvairovę ir pasmalsauti, kokią gi muziką galėtų mėgti ne žmonės, o gyvūnai. Pasufleruosime: visose serijos monetose gausu detalių, padėsiančių jums rasti reikiamus atsakymus

Muzikos įvairovė ir galia

Muzika pasižymi ypatinga galia – suteikia mums džiaugsmo. Paprasčiau tariant, egzistuoja tiek daug muzikos žanrų ir stilių, kad kiekvienas žmogus gali rasti, kuo mėgautis! Koks jūsų mėgstamiausias muzikos stilius? Jums labiau patinka matematinė klasikinės muzikos simetrija, švelnūs dainininkų balsai ar visą kūną drebinantys hiphopo ritmai?

Muzikoje telpa visos emocijos ir patirtys, visi jausmai ir išgyvenimai. Daugelis muzikos klausomės ne tik norėdami gerai praleisti laiką, bet ir tuomet, kai mums sunku ar liūdna. Atlikta daugybė tyrimų, įrodančių muzikos poveikį ne tik žmonių emocijoms, bet ir sveikatai. Tačiau ar žinojote, kad kaip ir žmones, taip ir gyvūnus skirtingai veikia skirtinga muzika?

Mokslas gali mums pasakyti, kurie gyvūnai mėgsta muziką, o kurie ne. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad katės, kurios klauso muzikos, yra linkusios labiau atsipalaiduoti, daugiau miegoti ir jaučiasi ramesnės – visai kaip žmonės, tiesa?

Moneta, alsuojanti romantika

Moneta „Romantika“ buvo sukurta tam, kad sujungtų popmuzikos stilių ir mūsų grakščias numylėtines – kates. Ar atpažįstate, kokią pasaulyje gerai žinomą popmuzikos dainininkę pristato ši murkianti gražuolė? Užuomina jums: ši atlikėja išsiskiria elegancija, grakštumu, stiliaus pojūčiu ir dažnai yra matoma scenoje pasidabinusi rausva skrybėle. Galima sakyti, jog ji yra tikra ledi!

Šios monetos dizainą sukūrė menininkė Christina Hess – JAV monetų kalyklos menininkų bendrystės programos narė, kurianti numizmatinius dizainus įvairiems įkvepiantiems projektams. Paklausta apie monetos dizaino koncepciją, Christina paaiškina: „Ji skirta pagerbti šios gerai žinomos menininkės kūrybines pastangas ir sukurti pastebimą vizualinę užuominą, kurią daugelis galėtų akimirksniu suprasti. Manau, kad ši dainininkė yra įžymi ir universali atlikėja, galinti pavergti daugybę žmonių.“

Verta paminėti, kad Christina Hess yra ne tik laisvai samdoma iliustratorė, bet ir Ringlingo meno ir dizaino koledžo profesorė. Jos neblėstanti meilė menui ir išskirtinis dėmesys detalėms atnešė daugybę apdovanojimų bei atvėrė kelius į menininkų bendruomenės konkursus ir kitus metinius renginius. „Mėgstu vaizduoti gyvūnus kaip įžymias asmenybes, tad buvo garbė sukurti smagų dizainą šiai monetai. Man labai daug reiškia, kai mano kūriniai puošia gaminius, kuriuos kas nors laikys savo rankose“, – pasakoja Christina. „Tai buvo pirmasis dizainas, kurį sukūriau Lietuvos monetų kalyklai. Tikiuosi, kad jų bus ir daugiau!“

Unikali dizaino ir gamybos technologija

Monetos „Romantika“ reverse pasteliniais rausvais atspalviais vaizduojama užburianti, grakšti, elegantiška katytė, apsupta spindinčių muzikos aikštelės prožektorių šviesų. Pagrindinis akcentas – didelė rožinė skrybėlė, kuri jums padės įminti mįslę, kuriam muzikos stiliui skirta ši moneta.

Monetos averse – Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

Kūrinio gamyboje taikyta UV spaudos technologija.

Kviečiame užsisakyti naująją Lietuvos monetų kalyklos monetą „Romantika“ ČIA.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos