Visos naujienos
2021-06-15

„Meilės moneta“ – tiltas tarp kiekvieno iš mūsų

  • Mūsų projektai
  • Naujienos

Kas yra meilė? Tikriausiai atsakymų į šį klausimą būtų neįmanoma suskaičiuoti. Tačiau kiekvienas tikrai pritartų, kad meilė yra kalba, kurią atpažįsta ir supranta visi. Lietuvos monetų kalykla pristato šios kalbos simbolį – „Meilės monetą“.

 

Išankstinės rezervacijos mūsų prenumeratoriams nuo 2021 06 08

Išankstinės rezervacijos visiems nuo 2021 06 16

Prekybos pradžia 2021 07 05

Monetos idėja

„Meilės moneta“ skirta viso pasaulio meilei, gamtai, žmonijai… Mums visiems. Tai – simbolis, jungiantis skirtingų kultūrų ir tautų žmones, puoselėjantis tradicijas ir dalijantis šilumą kiekvienam iš mūsų. Monetos idėja kilo iš šių dienų aktualijų – įtampos pasaulyje, nesutarimų politikoje, diskusijų apie lygias galimybes visų rasių, tautų, lyčių, religijų ir kitiems žmonėms. Tai atsispindi ir monetos vizualiniuose sprendimuose. Jos viduryje vaizduojami žmonės, o pačiame centre – širdis. Juk meilę jaučiame ir atpažįstame visi. Tad monetą sukūrėme linkėdami pakantumo ir pagarbos – tiek politikoje, tarptautiniuose santykiuose, tiek asmeninėje erdvėje.

Unikalus dizainas

Lietuvos monetų kalyklos profesionalai meistriškai įgyvendino monetos dizaino idėją. Abiejose monetos pusėse galima įžvelgti unikalią simboliką – širdies formos „Swarovski“ kristalas yra tarsi visos pasaulio meilės centras. Jį vienoje pusėje gaubia baltų kultūros simboliai, kurie atkeliavo iš mūsų protėvių gyvenimo ir iki šiol mums primena apie amžinąsias vertybes – namų saugumą, šeimą, gamtą, toleranciją, pagarbą, gyvybę, laimę ir meilę. Kitoje pusėje vaizduojamas Jos didenybės karalienės Elžbietos II portretas. Abi monetos puses jungia gyvybės medis, siejantis praeitį, dabartį ir ateitį. Jo šakos simbolizuoja vienybę, tvarką, stabilumą.
Tarp „Meilės monetoje“ vaizduojamų simbolių galima pastebėti žaltį. Tai – namų, židinio, mirusių protėvių, gerovės, derlingumo, sveikatos ir vaisingumo dievybė. Obuolys – vaisingumo, gausos, ekstazės ir meilės simbolis. Paukštis mūsų protėvių kultūroje buvo siejamas su nuolatiniu judėjimu ir simbolizavo ryšį tarp dangaus ir žemės. Kai kurie konkretūs paukščiai buvo laikomi vaisingumo ir derlingumo ženklais. Taip pat monetą puošia rožė – universalus meilės simbolis. Jis atspindi jausmingumą, juslumą, dvasingumą, tyrumą bei romantiką. Senovės Graikijoje rožė buvo šventa deivės Afroditės, o romėnų – Veneros, gėlė. Ji simbolizavo grožį ir meilę.

Rankų darbo pakuotė

Siekiant dar labiau sustiprinti monetos idėją ir ieškant autentiško sprendimo pakuotės gamybai, pasirinktas linas. Šis audinys ne tik puošia, bet ir tausoja gamtą. Juk šiandien ir taip sunaudojame nemažai plastikinių maišelių, todėl tokia monetos pakuotė – puikus būdas prisiminti tai, ką jau kurį laiką esame primiršę – lininį audinį, kuris buvo pagrindinis elementas mūsų senolių buityje. Šis lininis maišelis – tarsi jungtis tarp mūsų protėvių kultūrų ir moderniosios meilės gamtai vizijos.
Be to, iš natūralaus lino sukurta rankų darbo pakuotė pagaminta Lietuvoje, Valakupių reabilitacijos centre įsikūrusiose „Socialinėse dirbtuvėse“, kuriose darbuojasi asmenys, turintys intelekto ir/ar psichosocialinę negalią. Įsigiję šį produktą būtent čia, norėjome prisidėti prie šių žmonių veiklos, integracijos į visuomenę skatinimo bei užimtumo. Klientai įsigydami „Meilės monetą“ taip pat prisideda prie šios Lietuvos monetų kalyklos iniciatyvos. Dėkojame už partnerystę.

Susijusios įžvalgos ir naujienos

Visos naujienos