Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 80 EUR ir daugiau!
 • 2022-09-30

  Kolekcinių monetų autorius Miroslav Hric: „Savo darbą vertinu kaip neištrinamą pėdsaką numizmatikos pasaulyje“

  Lietuvos monetų kalykla nuolat stebina numizmatikos entuziastus naujais, pasakiško grožio kolekciniais dirbiniais. Per metus išleidžiama daugiau nei 20 sidabro monetų – tai būtų neįmanoma be vertingo menininkų indėlio: idėjos, dizaino bei kruopščiai atrinktų technologinių elementų. Lietuvos monetų kalykla nuolat bendradarbiauja su kūrėjais iš viso pasaulio ir šiandien kviečiame susipažinti su vienu iš jų – menininku iš Slovakijos Miroslav Hric, sukūrusiu ne vienos kolekcinės monetos dizainą.

  Amatas, keliaujantis iš kartos į kartą

  Ilgametę patirtį sukaupęs dizaineris M. Hric pasakoja, kad polinkį į kūrybą paveldėjo iš savo šeimos narių. „Mūsų šeimoje jau trys kartos sukasi monetų dizaino pasaulyje. Mano senelis dirbo metalo graviruotoju monetų kalykloje, o tėtis susidomėjo medalių kūrimu. Būdamas vaikas, žinoma, jaučiau tą menišką atmosferą, o aktyviau domėtis šia sritimi pradėjau vidurinėje dailės mokykloje. Toliau tobulinausi Bratislavos dailės ir dizaino akademijoje, kur studijavau skulptūrą“, – dalijasi monetų autorius.

  Nepaisant ilgų metų kremtant mokslus, jis pripažįsta, kad monetos reljefo kūrimas – sudėtingas procesas, tačiau neslepia, jog mėgsta iššūkius. „Be to, mane žavi galimybė parodyti savo darbus plačiam monetų entuziastų ratui. Savo darbą vertinu kaip neištrinamą pėdsaką numizmatikos pasaulyje“, – papildo. M. Hric sukaupta patirtimi noriai dalinasi ir su kitais: kūrėjas priklauso Slovakijos medalininkų asociacijai bei FIDEM (pranc. Fédération Internationale de la Médaille d’Art – tarptautinė meninių medalių asociacija), kur susitinka su kolegomis iš viso pasaulio.

  Miroslav sako galintis savo darbą matyti ir per kitą – kolekcininko – pusę. „Mano studijoje gausu nukaldintų monetų ir medalių. Kaip jau minėjau, šį darbą dirbu jau seniai, todėl numizmatikos gaminių skaičius kasmet auga. Galiu pasidžiaugti, kad ir kolegos kartais man padovanoja savo kūrybos monetų“, – teigia dizaineris.

  Kiekvienas dizainas – išskirtinis

  Su Lietuvos monetų kalykla Miroslav pradėjo bendradarbiauti 2021 metais. Pirmoji jo sukurta moneta – „Nicolas Flamel ir išminties akmuo“. „Manau, kad šis dizainas išties pavykęs, todėl iki dabar nenustojame kurti unikalius ir prasmingus gaminius numizmatams“, – džiaugiasi pašnekovas. Paklaustas, kurios monetos dizainas jam pačiam labiausiai prie širdies, menininkas teigia, kad vieną išskirti – labai sunku.

  „Visi mano Lietuvos monetų kalyklai kuriami dizainai – ypatingi, nes kone kiekvienas kūrinys turi ką nors išskirtinio, pavyzdžiui, įmantrią kaldinimo technologiją, neįprastą meninį sprendimą ar apipavidalinimą. Na, o jeigu reikėtų pasirinkti tik vieną, tai tikriausiai būtų „Alchemikų“ serija ir jos pažibos – „Nicolas Flamel ir Išminties akmuo“ bei „Dr. John Dee – Ars Speculum“, – dalijasi minėtųjų kūrinių autorius.

  Bendradarbiaujant su menininku planuojama išleisti dar ne vieną įspūdingo grožio sidabrinę kolekcinę monetą. „Nekantriai laukiu, kada jos bus nukaldintos“, – šypteli Miroslav. Šiuo metu dizaineris darbuojasi prie serijos „Mitinės būtybės“ papildymo.

   

  Sekite mūsų naujienas ir sužinokite apie naujausius Miroslav Hric bei kitų menininkų kūrinius pirmieji: užsiprenumeruokite Lietuvos monetų kalyklos naujienlaiškius ČIA.